Gündem

Williams pilotları yeni sezona hazır

Williams’tan Sergey Sirotkin ve Lance Stroll, testlerdeki son günün ardından yeni sezon için tamamen hazır olduklarını söylediler.

Williams’ta testlerin son gününde sabah bölümünde Sergey Sirotkin, öğleden sonra Lance Sroll piste çıktı.

Sirotkin sabah bölümünde 105 tur atıp 1:19.189’la onuncu olurken, Stroll 27 tur attığı öğleden sonra bölümünü 1:19.954 ile son sırada noktaladı.

En iyi test gününü geçirdiğini söyleyen Sirotkin, “Bugün kesinlikle son iki haftanın en güzel günüydü. Sabah ve öğleden sonra çok sayıda tur attık. Gün boyunca farklı çalışmalar yaptık.”

“Farklı yakıt yükü ve lastiklerle, çeşitli ayar denemeleri yaptık. Bu bizim için ilginç ve güzel bir gün oldu. Hava bizim için iyiydi. Bu sayede daha tutarlı bir test yapma şansımız oldu.”

“Elbette bazı sorunlarımız var ve her şey mükemmel değil. Avustralya’ya kadar bunları çözmemiz için yapmamız gereken çok şey var.”

“En azından neyin doğru veya neyin yanlış olduğunu öğrendik. Bu bize çalışmamız için bir yön vermiş oldu. Şimdi elimizdeki ödevleri yapacağız ve Avustralya’da neler olacağını göreceğiz.” dedi.

Lance Stroll de benzer görüşte.

“Testin son günüydü. Artık sırada Melbourne var. Bugünün iyi geçtiğini hissettim. Avustralya öncesinde incelememiz gereken bazı şeyler var ancak araçta oldukça iyi hissediyorum.”

Motorsport

The post Williams pilotları yeni sezona hazır appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar