Gündem

Verstappen: Galibiyet için farkı 0.3 saniyenin altında tutmalıyız

Red Bull pilotu Max Verstappen, testlerde son kez piste çıkmasının ardından aracın performansından ve dayanıklılığından memnun olduğunu söylerken, galibiyet için Mercedes’le aradaki farkı azaltmaları gerektiğini söylüyor.

Red Bull pilotu Verstappen, testlerin üçüncü gününde Red Bull’la tek tur denemesi yapmadı ve gün boyunca toplamda 187 tur atarak, Ferrari ve Sebastian Vettel’den sonra en çok tur atan ikinci isim oldu.

Verstappen günü yumuşak lastikle attığı 1:19.842’lik turuyla 12. sırada tamamlarken, Melbourne öncesinde son kez RB14’ü sürmüş oldu.

Testin ardından yeni aracın performansını değerlendiren genç pilot, aracın performansından genel olarak memnun olduğunu söylüyor.

Motorsport.com’a konuşan Verstappen, “Çok fazla tur attım ve bundan dolayı mutluyum. Herhangi bir sorun yoktu ve önemli olan da buydu. Aracın hızından son derece memnunum.”

“Kendimize bakmalı, aracı geliştirmeli ve bunun için çok sayıda tur atmalıydık. Önemli olan buydu ve yaptığımız şey tam olarak buydu.” dedi.

Ferrari’nin turu hakkında da konuşan Verstappen, “Bugün ultra yumuşak lastiği denedik fakat hızlı bir tur atmak istemedik. Sebastian’ın derecesi kötü değil, hatta iyi bir tur ama onların güçlü olacağını zaten biliyorduk. Mercedes’in güçlü olacağını da biliyorduk. Sadece onlara yaklaşmaya çalışıyoruz.” dedi.

Verstappen, Ferrari ve Mercedes’le mücadele edebilmeleri için en başından itibaren güçlü olmaları gerektiğini söylüyor.

“En başından itibaren onlara yakın olmalıyız. Sıralama turlarında eğer 0.3 veya 0.4 saniye içinde olabilirsek, en azından yarışta onlarla savaşabiliriz.”

“Genellikle yarışta biraz daha yakın oluyoruz. Yani amacımız onlarla aramızdaki farkı 0.3 saniye içinde tutmak olacak.”

“Ne kadar yakın olacağımızı gerçekten bilmiyorum, bu sorunun cevabını Melbourne’e gittiğimizde göreceğiz.”

“2017 yılının başıyla karşılaştırırsanız ki araç arasındaki fark çok büyük. Onlara daha yakın olmak beklediğimiz bir şeydi.”

“Mercedes’e daha yakın olmak istiyoruz. Ne kadar yakın olabiliriz? Gerçekten bilmiyorum. Göreceğiz.”

Motorsport

The post Verstappen: Galibiyet için farkı 0.3 saniyenin altında tutmalıyız appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar