Gündem

Toro Rosso ve Haas’ın performansı Sainz’ı şaşırttı

Renault pilotu Carlos Sainz Jr, Barcelona’daki yedinci günün ardından yeni sezon için en ciddi rakiplerinin Haas ve Toro Rosso olacağını düşünüyor.

Testlerin yedinci gününde süper yumuşak lastikle 1:18.360 yapan Haas pilotu Kevin Magnussen ikinci olurken, hiper yumuşak lastikle 1:18.363 yapan Toro Rosso pilotu Pierre Gasly üçüncü olmuştu.

Renault pilotları Nico Hulkenberg ve Sainz, hiper yumuşak lastikle sırasıyla 1:18.675 ve 1:18.723 yaptılar ve 1.4 ve 1.5 saniye geride dördüncü ve beşinci oldular.

Günün ardından güç dengesini değerlendirmesi istenen Carlos Sainz, “Mercedes çok hızlı görünüyor. Onlar açısından bakarsak saklayacaklar bir şeyleri yok, daha hızlı görünüyorlar, sanki geçen yıl olduğu gibi adeta bir ray üzerinde gidiyormuş gibi görünüyorlar. Bu hep böyleydi, bugün de böyleydi. Kimse için sürpriz değil.”

“Mercedes, Red Bull ve Ferrari’nin ön tarafta olduğunu ve Avustralya’da galibiyet için yarışacaklarını biliyoruz. Ama bizim endişemiz bu değil, bizim endişelenmemiz gereken şey onlarla aramızdaki fark. Bu yıl aradaki farkı yavaş yavaş azaltmalıyız.”

“Dördüncülük elbette mümkün, ancak kolay değil. Orta grupta her zamanki gibi rekabet seviyesi çok yüksek. Haas ve Toro Rosso gibi takımların çok iyi turlar attığını görüyoruz, rakiplerimiz onlar olabilir. Bu nedenle zor bir mücadele olacak fakat zorlayacağız.” dedi.

Sainz, takımın testlerde çok sayıda veri elde ettiğini ve yeni parçalarla ivmeyi koruyabileceklerini söyledi.

“Testte her zaman yeni şeyler öğrenirsiniz. Bugün bazı yeni parçalar geldi ve bunları analiz edip, duruma bakmalıyız. Her gün yeni şeyler öğreniyoruz, her geçen gün daha da güçleniyoruz. Bugün programımızı başarıyla tamamladık ve bu iyi bir haber.”

“Durumu analiz etmemiz gerekiyor. Farklı şeyler vardı ve farklı hissettim, tabii ki ne kadar ilerlediğimizi söylemek zor. Aero departmanı araç üzerinde çok çalışıyor ve durumu analiz ediyor.”

Sainz, testin son günüyle ilgili ise şunları söyledi: “Öğleden sonra iyi bir iş yaptığımı düşünüyorum. Programı tamamladık ve mutlu olabiliriz. Seans sonunda pit stop bile yaptım. Dediğim gibi elimizdeki verileri analiz edeceğiz.”

Motorsport

The post Toro Rosso ve Haas’ın performansı Sainz’ı şaşırttı appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar