Gündem

Sirotkin: Kubica’nın baskını hissetmiyorum

Williams’tan Sergey Sirotkin, Robert Kubica’nın varlığından ötürü herhangi bir baskı hissetmediğini söylüyor.

2011’de geçirdiği kazanın ardından F1’e veda eden Kubica, bu yıl geri dönmeye çok yaklaşmış ancak koltuk Sergey Sirotkin’e gitmişti.

Buna karşılık gelecek yıl gridde bir koltuk bulmayı uman Polonyalı pilot, kendisini gösterebilmesi için Williams’ın yedek pilotluğunu yapmayı kabul etti. 33 yaşındaki pilot aynı zamanda gelişim pilotluğu görevini de üstlenecek.

Bunun Sirotkin üzerinde bir baskıya yol açabileceği düşünceleri vardı ama Rus pilot bu durumu yalanlıyor.

Kubica’nın varlığının kendisi için bir baskı olup olmadığı sorusuna Sirotkin, “Buna asla baskı olarak bakmadım. Elbette Formula 1’de çok fazla baskı var, ancak bu durumla ilgisi yok.”

“Eğer yarışmak için hazır olmasaydım burada olmayı ummaz, beklemez veya burada olmazdım. Öncelikle Robert’la iyi bir ilişkim var. Bu yüzden baskı veya benzeri bir şey hissetmiyorum. Sadece güzel bir ilişkimiz olduğunu söyleyebilirim.”

“O gerçekten çok deneyimli pilot ve hepimiz bundan faydalanmaya çalışıyoruz. Dürüst olacağım, kendim, Lance ve Robert arasındaki ilişkiden çok mutluyum. İlişkinin gidişi harika ve birlikte çok iyi çalışıyoruz.” yanıtını verdi.

Sirotkin, Avustalya’da en iyi performansını göstermek istediğini söyledi.

“Yapabileceğimin en iyisini yapmak istiyorum. Bunu yapabileceğimi biliyorum ve hedefim tam olarak bu olacak.”

“Ne seviyede olduğumu biliyorum, limitlerim nerede olduğunu da biliyorum. Elimden gelenin en iyisini yaparsam, bu hem benim hem de takımım için çok olacak.”

“Abartmama gerek yok, olağanüstü bir şey yapmayacağım. Sadece yapmam gereken işi yapmalıyım ve bunu nasıl yapacağımı biliyorum. Hepsi bu.”

Motorsport

The post Sirotkin: Kubica’nın baskını hissetmiyorum appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar