Gündem

Show TV, cinayet haberinde Güney Kore lideri Moon’un fotoğrafını kullandığı için özür diledi

Kuveyt’te işverenleri tarafından öldürüldüğü sanılan ve cesedi derin dondurucuda bulunan Filipinli bir hizmetçinin haberini servis ederken Güney Kore lideri Moon Jae-in’in fotoğrafını kullanan Show TV, bugünkü ana haber bülteninde hatadan dolayı özür diledi.

Ana haber spikeri Pınar Erbaş, bültenin sonunda “Bir özür borcumuz” var diyerek söze başladı. Kanalın aslında Güney Kore hükümetinden özür dilediğini söyleyen ama bu özrü bir kez daha dile getirmek istediklerini belirten Erbaş “Hem Cumhurbaşkanı’ndan hem de Güney Kore halkından özür dileriz” ifadesini kullandı.

Show TV’nin 25 Şubat’taki ana haber bülteninde, söz konusu haberdeki cinayeti işleyen katilin fotoğrafı olarak Güney Kore lideri Moon’un fotoğrafı kullanılmıştı. Katilin, eşiyle birlikte tutuklandığı anlatılırkenki kısımda ise Moon’un ABD Başkanı Donald Trump’ın kızı Ivanka Trump ile fotoğrafı yayınlanmıştı. Bu hata Güney Kore’de gündem olmuş, hükümet, kanalın kamuoyu önünde özür dilemesini talep etmişti.

Sputnik

The post Show TV, cinayet haberinde Güney Kore lideri Moon’un fotoğrafını kullandığı için özür diledi appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar