Gündem

Red Bull’un yeni teknik direktörü Pierre Wache oldu

Red Bull Formula 1 takımı, Pierre Wache’nin teknik direktörlük görevine getirildiğini açıklarken, Christian Horner bu hamleyi “evrimin bir parçası” olarak yorumladı.

2013 yılında Red Bull’a katılanWache, daha önce performans şefliği görevine terfi etmişti.

Aston Martin ve Valkyrie projelerinde görev alan Adrian Newey, yeni yapılanmaya rağmen Red Bull’un teknik şefi olmaya devam edecek. Newey, Barcelona testinde takımla birlikteydi ve hem Aston Martin hem de Red Bull projelerinde çalışmayı sürdürecek.

Motorsport.com’a konuşan Horner, “Bu karar evrimin bir parçası. Adrian teknik şef olarak kalmaya devam edecek. Pierre’i teknik direktör olarak daha merkezi bir göreve geçirdik. Rob Marshall şef mühendis olmayı sürdürecek. Onun pozisyonunda değişiklik olmayacak.” dedi.

Horner, Red Bull’un diğer önemli isimleri Dan Fallows’un aerodinamik şef, Paul Monagtan ise araç mühendisliği şefi olarak görev alacağını doğruladı.

Fransız Wache, motorsporları kariyerine Michelinde’de başlarken, 2006’da BMW-Sauber’e katıldı ve 2013’ün başında Red Bull’a geçti.

Wache, “Bu pozisyonun ne anlama geldiğini biliyorum ve bunun gelen riski de biliyorum. Beni korkutmuyor. Bununla gelen sonuçları biliyorum ve bunları elde edebileceğimi göstermek istiyorum.”

“Her şeyi değiştirmeyeceğim ama mutlaka bazı şeyleri farklı yapacağım. Adrian genellikle aerodinamik tarafta çalıştı ve bense daha fazla performans kazandırmaya çalışacağım.” dedi.

Horner, Newey’nin 2017 ile gelen aerodinamik kurallarla F1’e olan heyecanının arttığını söyledi ve ekledi: “Bu kurallar Adrian’ı yeniden harekete geçirdi ve şu anda takıma iyi bir katkı sağlıyor. Bu kuralların tadını çıkartıyor.”

“Şu anda Aston Martin’in yol araçları projesine ve F1’e odaklanıyor, ama yeniden F1’den keyif aldığını görmek güzel.”

Motorsport

The post Red Bull’un yeni teknik direktörü Pierre Wache oldu appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar