Gündem

Raikkonen: İstesek çok daha hızlı gidebilirdik

Ferrari pilotu Kimi Raikkonen, testlerin son gününde attığı en hızlı tura rağmen aracı yeterince zorlamadığını söylüyor.

Raikkonen, testlerin son gününde 157 tur atarken hiper yumuşak lastikle attığı 1:17.221’lik turuyla günü ilk sırada tamamladı.

Takım arkadaşı Sebastian Vettel’in testlerdeki en hızlı turundan sadece 0.039 saniye yavaş kalan Fin pilot, henüz sonuçlar için konuşmak istemese de aracın performansından memnun görünüyor.

Raikkonen, Melbourne’de pole pozisyonunu alıp alamayacakları sorusuna şöyle yanıt verdi: “Bunu şu an söyleyemem. İki hafta sonra sıralama turları var, o zaman pole pozisyonunda olup olmadığımızı göreceğiz.”

“Bugün bazı turlar attık ancak bundan daha hızlı da gidebilirdik, isteseydik bunu yapabilirdik. Ama testlerde hızınızı göstermenizin bir anlamı yok çünkü sonuçların hiçbir önemi yok.”

“Birkaç hafta sonra herkes ne kadar güçlü olduğunu gösterecek, o zaman kim neredeymiş göreceğiz. Bunun öncesinde sadece varsayımlarda bulunabiliriz.”

Raikkonen ikinci testlerin kendileri için iyi geçtiğini söyledi.

“Geçen hafta hava şartları yüzünden testlerde tam anlamıyla çalışmak mümkün değildi. Ancak ikinci hafta herkes için daha verimli oldu. Bugün benim için güzeldi.”

“Çok sayıda tur atmış olabiliriz, ancak çok sayıda tur atmanız veya çok fazla şey denemeniz ilerlediğiniz anlamına gelmez.”

“Araca gelirsek, duygularım fena değil. Pozitif olduğumu söyleyebilirim. Melbourne geldiğinde bunun ne kadarının gerçek olduğunu göreceğiz.”

“Aracımız test boyunca çok dayanıklıydı, sürmesi keyif vericiydi. Ama her zaman gelişebilirsiniz, her zaman ekleyebileceğiniz alanlar vardır.”

“Her yıl aynı hikaye, her yıl aynı şeyler.” 

Motorsport

The post Raikkonen: İstesek çok daha hızlı gidebilirdik appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar