Gündem

Perez: Force India’nin gelişimi için Ocon’la birlikte çalışmalıyız

Sergio Perez, Esteban Ocon’un 2018 sezonunda Force India’nın gelişimi için kendisine yardımcı olması gerektiğini söyledi.

Son iki yılı dördüncü sırada tamamlayarak tarihinin en iyi sonucunu elde eden Force India’yı 2018 sezonunda zorlu bir mücadele bekliyor.

Renault ve McLaren’ın yeni sezonda güçlü olması beklenirken, Williams’ın yeni aracıyla sezona daha iyi başlaması, Sauber’in de Ferrari/Alfa Romeo’nun desteğiyle güçlenmesi bekleniyor.

Force India geçen yıl olduğu gibi yine Ocon-Perez ikilisiyle yarışırken, ikilinin geçen yıl sık sık temas yaşaması sezonun en önemli konularından birisi olmuştu.

Buna karşılık Perez, yeni sezonda birlikte çalışmalarının önemine dikkat çekti.

“Geçen yılın sonunda birlikte çalışmayı başardık ve sezonu iyi şekilde bitirdik. Bence bu iyi bir şey.”

“Bu yıla girmek zorunda olduğumuz yaklaşım aynı, bu yıl birlikte çalışmaya devam etmeli ve takımın menfaatleri için çok çalışmalıyız. Bunun önemi gerçekten çok fazla. Özellikle de sezonun bu noktasında.”

“Artık tecrübeli bir pilot ve mümkün olan en iyi sonucu alabilmek için takımı ileri doğru itmeliyiz çünkü bu yıl bizi zorlu bir sezon bekliyor. Arkamızdan çok büyük takımlar geliyor ve Force India’yı zor bir sezon bekliyor.”

“Bence bizim için gerçekten çok zor yıl olacak. Bu yüzden çalışmaya devam etmeliyiz.”

Perez, Ocon’un kendisine yakın olmasından memnun görünüyor.”

“Formula 1’de öğrenme süreciniz asla bitmez. Daha fazla tecrübeye sahip olacaksınız fakat rekabetçi bir takım arkadaşına sahip olmak her zaman iyidir.”

“Ben de daha güçlü olacağıma inanıyorum, zor bir savaş olacak fakat F1’de birinci kıyas noktanız takım arkadaşınızdır ve Esteban’ın en iyilerden birisi olduğuna inanıyorum.”

Motorsport

The post Perez: Force India’nin gelişimi için Ocon’la birlikte çalışmalıyız appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar