Gündem

Murat Başoğlu ve yeğeni beraat etti

Bodrum 4. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, sanıklar Murat Başoğlu ve Burcu Başoğlu Kabadayı katılmazken, sanıkların avukatları hazır bulundu. Yaklaşık 1.5 saat süren duruşma sonunda, Başoğlu ve Kabadayı ‘Hayasızca davranışta bulunmak’tan yargılandıkları davada beraat etti.

Burcu Başoğlu Kabadayı’nın avukatı Bihter Tezcan, gazetecilere yaptığı açıklamada, mahkemenin dosyayla ilgili beraat kararı verdiğini söyledi.

Dosyanın kendileri için kapandığını ifade eden Tezcan, “Bu dosya şimdilik bizim için kapandı. Boşanma davaları devam ediyor. Bu konuyla ilgili de gizlilik kararı var. Selçuk beye biz dava açtık. Kendisi de maddi ve manevi tazminat talepli boşanma davası açtı. O davada da gizlilik kararı var. Burcu Başoğlu Kabadayı’nın eşi Selçuk Kabadayı hakkında 6 ay boyunca uzaklaştırma kararı verildi. Biz bu süreçten sonra boşanma dosyasına odaklanıyoruz. Basında çıkan birtakım haberler gerçeği yansıtmıyor. Bu asılsız haberleri yapanlar hakkında yasal hakkımızı kullanacağız” dedi.

Sanık Murat Başoğlu’nun avukatı Fatih Volkan da gazetecilerin sorusu üzerine, “Beraat kararı verildi” ifadesini kullandı.

Sputnik

The post Murat Başoğlu ve yeğeni beraat etti appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar