Gündem

Mercedes: Red Bull ciddi bir tehdit

Mercedes’in teknik direktörü James Allison, Red Bull’un 2018 Formula 1 sezonu öncesinde oldukça ciddi bir tehdit olduğunu söylüyor.

Daniel Ricciardo, hiper yumuşak lastikle attığı 1:18.047’lik turuyla çarşamba günü Barcelona’nın tur rekorunu kırmayı başardı.

Avustralyalı pilot, en hızlı turunda ultra yumuşak lastikle en hızlı derecesini kaydeden Lewis Hamilton’dan neredeyse 0.4 saniye daha hızlıydı.

Ricciardo gün boyunca 165 tur atarken, Red Bull’un etkileyici dayanıklılığı dikkatlerden kaçmadı.

Sky Sports’a konuşan Allison, “Bence üç hızlı takım var ve Red Bull’un bu yıl mücadele edeceğimiz insanlar arasında olacağından hiç şüphem yok. Bu çok net, hiçbir şüphe yok.”

“Biz mi onların önündeyiz, yoksa onlar mı bizim önümüzde bilmiyorum, bunu söylemek mümkün değil, ama yakın olduğumuzu söyleyebilirsiniz.”

Allison, Red Bull’dan daha fazlasını geleceğini söyledi ve ekledi: “Onların motor planlarını bilmiyorum. Ama buraya geldikleri pakete bakarsak Melbourne’den önce araca yeni parçalar ekleneceğini söylerdim.”

“Ama kimsenin bilerek yavaş gittiğini sanmıyorum, bunun bir anlamı yok. Test etmek için buraya gelirsiniz. Aracın ne yapabileceğini bilirseniz o zaman gerçek bir test yapmış olursunuz.”

Motorsport

The post Mercedes: Red Bull ciddi bir tehdit appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar