Gündem

Magnussen, Haas’ın test performansına rağmen heyecana kapılmıyor

Kevin Magnussen, Haas’ın testlerdeki etkileyici performansına rağmen heyecan yapmadığını söylüyor.

Haas Formula 1 takımı, 2016  ve 2017 yıllarını sekizinci sırada tamamlamasının ardından bu yıl seride üçüncü sezonunu geçirecek. 

Geçen yıl üretilen VF-17’nin bir evrimini kullanan Haas, yeni araçta lastikleri daha iyi çalıştırmayı ve daha istikrarlı bir performans göstermeyi hedefliyor.

Kevin Magnussen, 1:18.360’la testlerin en hızlı altıncı zaman turunu kaydederken, bu derece Vettel’in hiper yumuşak lastikle kaydettiği 1:17.182’lik dereceden 1.1 saniye daha yavaştı.

Haas’ın sürpriz yapıp yapamayacağı sorusuna Magnussen, “Bekleyip görmemiz gerekiyor. Diğerlerinin neler yapabileceğini ya da ne kadar yakıtla turladığını bilmiyoruz.”

“Kısacası heyecan yapmıyoruz. Aracı geliştirmeyi başardık, bunu hissediyoruz. Ama durum herkes için aynı.”

“Daha iyi bir fikre sahip olabilmek için Melbourne’ü beklememiz şart. İlk birkaç yarışı geride bıraktığımız vakit tablo daha da netleşecek.”

“Umarım iyi bir iş yapabiliriz, şu an bir şey söylemek için çok erken olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Yeni sezonki hedefleri hakkında konuşan Magnussen, “Elimizden geleni yapacağız, henüz bir beklenti yok. Dördüncü bitirmek zorunda değiliz, geçen yıldan daha kötü bir iş yapmamalıyız.”

“Gridde bir adım ileri geçmek ve tercihen bir sıra yukarıda olmak istiyorum. Bu konuda ortak bir hedefimiz var.”

“Yeniden sekizinci olmamayı hedefliyoruz. Eğer yedinci olurken ve bir pozisyon yükselirsek, o zaman mutlu olabiliriz.” dedi.

Motorsport

The post Magnussen, Haas’ın test performansına rağmen heyecana kapılmıyor appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar