Gündem

Hartley: Honda 2018’de F1 dünyasını şaşırtacak

Brendon Hartley, Honda’nın 2018’deki dayanıklı ve güçlü performansıyla kendisini eleştirenleri şaşırtacağını söylüyor.

Bu yıl Renault’dan Honda motoruna geçiş yapana Toro Rosso, sekiz günlük testlerde 822 tur ve 3.826 km ile en çok mesafe kat eden takım olmuştu.

Pierre Gasly en çok tur atan dördüncü pilot olurken, tıpkı takım arkadaşı Brendon Hartley gibi araçtan memnun gözüküyordu. 

Son üç yılda yaşadığı sıkıntıların ardından Honda’nın gösterdiği bu dayanıklı performans tüm F1 dünyasını şaşırtmış oldu.

Hartley, yeni sezonda gösterecekleri performansla bazı kişileri şaşırtmaya devam etmek istediklerini söylüyor.

“Toro Rosso ve Honda arasındaki bu ilişkiden konuşursak, kesinlikle son derece iyimser ve pozitifim. Herkes çok çalışıyor ve sezon boyunca gelişebileceğimizi görüyorum, umarım bazı sürprizler yapabiliriz.”

“Bence pek çok kişi yeni ortağımız Honda’yı oyun dışında görüyordu. Ama ben herkesi şaşırtabileceğimize inanıyorum, takımı tanıyorum ve Honda’nın ne kadar çalıştığını görüyorum. Sezonu sabırsızlıkla bekliyorum.”

Hartley, 2018 hedefleri konusunda kesin bir şey söylemekten kaçınıyor.

“Kendimi biliyorum, hedeflerimi biliyorum ve bunu nasıl yapacağımı da biliyorum. Ama somut bir rakam vermem çok zor. Bu bir takım sporu, sadece kişilere bağlı değil. Toro Rosso’da 400’den fazla çalışan bu amaç uğruna elinden geleni yapıyor.”

“Ben bir pilotum ve bu bulmacanın son parçasıyım ancak bu, büyük bir takım çabası gerektiren bir şey. Kişisel hedeflerim elbette var. Bunlara ulaşıp ulaşamadığımı göreceğim.”

Motorsport

The post Hartley: Honda 2018’de F1 dünyasını şaşırtacak appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar