Gündem

Hamilton: Araçta kendimi çok iyi hissediyorum

Son şampiyon Lewis Hamilton, geride kalan sekiz günlük testin ardından araçta kendisini çok iyi hissettiğini ve sezona olumlu başladığını söylüyor.

Red Bull ve Ferrari takımları 2017 sezonunda yarış kazanmayı başarmalarına karşın şampiyonluk ipini üst üste dördüncü kez Mercedes göğüslemişti.

2018’de mevcut kuralların ikinci yılı olacak ve bu üç takımın birbirlerine daha fazla yaklaşması ve galibiyet mücadelesinin üç takım arasında geçmesi bekleniyor.

Son şampiyon Lewis Hamilton, Red Bull ve Ferrari pilotlarıyla girişeceği olası bir şampiyonluk savaşından memnun olacağını söyledi.

“Umarım şampiyonluk için mücadele eden daha fazla takım olur. İlk altı yarışta altı ya da daha fazla galip varsa bu spor için kesinlikle iyi olacak.”

“Daha fazla rekabet varsa izlemek daha eğlenceli olur. Ben de sizin gibi bu sporu izleyerek büyüdüm, daha fazla mücadele olacağı konusunda umutluyum.”

“Bence Red Bull bu yıl bizim için iyi bir rakip olabilir, araçları harika. Henüz Ferrari’nin ne yaptığını bilmiyorum, onlardan bir şey göremedik ama iyi olacaklarına eminim. Güzel bir savaş olacak.” dedi.

Hamilton W09’un performansından memnun olduğunu ekliyor.

“Sahip olduğumuz pakete bakarsak, bulunduğumuz yeri tam olarak bilmiyorum ama testler bizim için çok iyiydi. Verimli bir testi geride bıraktık ve ihtiyacımız olan her şeyi aldık.”

“Aracın dayanıklılığı harika ve onu sürerken kendimi çok iyi hissediyorum. Geçen yıl yaşadığımız bazı sorunların üstesinde gelmiş gibi görünüyoruz.”

“Ama bunu yeni asfalt atılmış bir pistte yaptığımızı unutmamak gerekiyor. Bu aldatıcı olabilir. Melbourne’e kadar kesin bir yorum yapmak zor olacak.”

Motorsport

The post Hamilton: Araçta kendimi çok iyi hissediyorum appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar