Gündem

Haas, artık cuma antrenmanlarına başka bir pilotla katılmayacak

Haas takım patronu Gunther Steiner, artık cuma antrenmanlarına başka bir pilotla değil, sadece yarış pilotlarıyla katılacağını açıkladı.

Formula 1’de bazı takımlar, yedek, gelişim veya test pilotlarıyla 1. antrenman turuna katılırken, hafta sonunun kalan kısmında yarış pilotları mücadele ediyor.

Bunun geçen yılki en büyük örneklerinden birisi Antonio Giovinazzi’ydi. Haas’ın test ve yedek pilotluğunu yapan İtalyan sürücü, yedi hafta sonunda birinci seansta piste çıkmıştı.

Haas takım patronu Steiner, Giovinazzi ile yaptıkları programın takımı olumsuz etkilediğini söylemişti.

Takım patronu, “Bunun bize ya da pilotlarımıza herhangi bir yardımı olduğunu düşünmüyorum. Bunun bizi ne kadar olumsuz etkilediğini söyleyemem ancak olumlu etkilemediğini söyleyebilirim. Önümüzdeki yıl ne yapacağımızı göreceğiz. Henüz bu konuda bir görüşme yapmadık.” demişti.

Yeni sezon öncesinde bir karar alan Haas, 2018 sezonunda cuma antrenmanlarına Romain Grosjean veya Kevin Magnussen’den başkasıyla katılmayacak.

Konu hakkında konuşan Steiner, “Cuma günü gerçekleştirilen birinci antrenman turlarına başka bir pilotla katılmak gibi bir planımız yok.”

“Belki sezon sonunda bir defaya mahsus bu olabilir ama ne olursa olsun geçen yılki gibi bir programa sahip olmayacağız. Bunun faydası yok.” dedi.

Testlerde etkileyici bir performans ortaya koyan Amerikalı, takım geçen yıl yaşadığı sorunların tekrarlanmasını istemiyor ve şampiyonada daha yüksek sıralar hedefliyor.

Motorsport

The post Haas, artık cuma antrenmanlarına başka bir pilotla katılmayacak appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar