Gündem

Gençlerbirliği 95. yaşını kutluyor

Türkiye’nin en köklü spor kulüplerinden biri olan Gençlerbirliği 95 yaşına bastı.

14 Mart 1923’te Ankara Sultanisi’nden (bugünkü Atatürk Lisesi) bir grup öğrenci tarafından kurulan Gençlerbirliği, özellikle altyapısından yetiştirdiği futbolcularla Türk futbolunun en önemli okullarından biri olarak kabul ediliyor.

Kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada 95. yılla ilgili şu ifadelere yer verildi:

“Bir okul bahçesinde bir futbol isyanı olarak başlayan hikayemiz bugün 95.yaşını kutluyor.

Kulübümüz, sahada formasını terleten futbolcumuz tribünde desteğini hiç bir zaman eksik etmeyen taraftarımızla halen ilk günkü kadar farklı, ilk günkü kadar özel.

Bu vesileyle 95 yıl boyunca onurla , gururla sürdürdüğümüz mücadelede emeği geçen tüm sporcularımıza, teknik direktörlerimize, yöneticilerimize bir kez daha teşekkür ediyoruz.

Büyük Gençlerbirliği Ailesi ile hep birlikte nice yıllara…”

Cavcav: Gençler’e her zaman güveneceğiz

Kulüp Başkanı Murat Cavcav, kaleme aldığı 95. yıl mesajında şu sözleri sarf etti:

“Cumhuriyetle yaşıt bir kulübün 95 yıllık tarihindeki önemli bir döneme taraftarı , yöneticisi ve şimdi de başkanı olarak şahitlik ettiğim için onur duyuyorum. Bu oyunda var olmak isteyen, futbol aşığı gençlerin isyanıyla başlayan hikayemiz büyüdü ve Süper Lig’in gedikli takımları arasına bizi soktu.

Hepimiz , o gencecik çocukların ilk günkü heyecanı ve hevesiyle Gençlerbirliği ismine ,renklerine, felsefesine ve değerlerine bağlıyız. Onların hayalini kurdukları kulüp şimdi 95 yaşında ve kendileri gibi nice gençlere ön ayak oluyor ve futbol oynama şansı sunuyor.

Bugün takım kaptanlarının hatta teknik direktörünün altyapısından yetiştiği, her yıl kadroda en az 3-4 ismin altyapıdan olduğu Gençlerbirliği takımı geldiği yeri, köklerini asla unutmayacak. Bizim geleceğimiz olan Gençler’e her zaman güveneceğiz. Tarihimiz boyunca şanlı formamızda teri olan tüm futbolcularımıza bu vesileyle şükranlarımı sunuyor, teşekkür ediyorum.

95 yıllık çınarın tarihinde sesiyle, coşkusuyla, tezahüratlarıyla, sevinçleriyle, kimi zaman göz yaşlarıyla yer etmiş nice taraftarımız da bu tarihin altın sayfalarındaki yerini hiç şüphesiz almıştır.

95 yıllık tarihimiz nice başarılara, zaferlere sahne oldu. Yeni başarılar, yeni zaferler için hep birlikte yürüyecek ve bu çınarın büyümesi için çalışacağız.”

Goal

The post Gençlerbirliği 95. yaşını kutluyor appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar