Gündem

Force India, Ocon ve Perez’in yarışmasına izin verecek

Force India’dan Otmar Szafnauer, Esteban Ocon ve Sergio Perez’in 2018’de yarışmasına izin vereceklerini söylüyor.

Geçen yıl birlikte yarışmaya başlayan Ocon ve Perez ikilisi, Kanada, Azerbaycan, Macaristan ve Belçika’da temas yaşamışlardı.

Takım bunun üzerine iki pilotun birbirleriyle yarışmasını yasaklarken, sezonun son iki yarışına doğru bu yasak hafifletilmişti.

Yeni sezonda iki sürücünün birbirleriyle yarışıp yarışmayacağı merak konusuydu ve bu soru Szafnauer’e soruldu.

Force India yöneticisi şöyle yanıt verdi: “Geçen yıl bıraktığımız yerden başlayacağız. Son birkaç yarışı hatırlarsanız birbirlerine karşı yarışmalarına izin vermiştik.”

“Herhangi bir ilişki, ortaklık veya takımda olduğu gibi bunu atlattılar. Takım oluşturma sürecinde yaşanan şeylerden birisi de tam olarak budur.”

“Bu aşamayı geçtikten sonra birlikte daha iyi şeyler yapmaya başlıyorsunuz ve bence o aşamayı geride bıraktık. Artık her şey daha iyi olacak.”

“Birbirlerini anlamaları ve bu aşamayı geçmeleri gerekiyordu. Şimdi takım olarak daha güçlü olmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Ocon ise Perez’le yarışmak için sabırsızlanıyor.

“Zor zamanlardan geçtik ama ilişkimiz ve atmosfer gerçekten çok iyi. Daha tecrübeliyim, onu yenmek istiyorum ve yakın bir savaş olacak.”

“Birbirimizle mücadele edeceğiz ama politika aynı. Temas olmayacak, her şey normal şartlarda gelişecek. Temas yaşayarak puan kaybetmeye tahammül edemeyiz.”

Motorsport

The post Force India, Ocon ve Perez’in yarışmasına izin verecek appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar