Gündem

Fittipaldi: 2018 ilginç bir sezon olacak

Eski F1 dünya şampiyonu Emerson Fittipaldi, 2018 Formula 1 sezonunun yakın geçeceğini ve taraftarları ilginç bir sezonun beklediğini söyledi.

Formula 1’de son dört yılda dünya şampiyonluğu Mercedes’in olurken geçen yıl şampiyonluk savaşına Ferrari de ortak olmuştu. 

2018 yılında Renault’nun daha güçlü bir motor vermesi halinde Red Bull’un da bu mücadeleye dahil olması ve üçlü bir mücadele olması bekleniyor. 

Öte yandan orta grupta da mücadele artıyor. McLaren’ın Renault motoruna geçmesinin ardından nerede olacağı merak edilirken, Renault fabrika takımının nerede olacağı bir diğer merak konusu. Ayrıca Force India, Williams ve Sauber’in ne kadar hızlanacağı da merak ediliyor.

Yeni sezon öncesi konuşan eski F1 şampiyonu Emerson Fittipaldi, McLaren’ın da katıldığı bir zirve mücadelesi olabileceğini söyledi.

“Bu yıl Renault motorlu McLaren çok daha iyi olacak. Geçen yıl aslında çok iyi bir şasiye sahiplerdi ancak Honda motoru çok kötü durumdaydı.”

“Bence MCL33 aerodinamik anlamda çok güçlü ve eğer motor iyi durumdaysa, o zaman McLaren çok rekabetçi olacaktır.”

“Ayrıca kuralların ikinci yılında daha eşit bir mücadele olacağını düşünüyorum. Mercedes kesinlikle rekabetçi olacak, Ferrari ve Red Bull’un da öyle olacağını tahmin ediyorum. Umarım McLaren da öyle olur. Bizi ilginç bir şampiyona bekliyor.”

Fittipaldi, Alonso’dan da övgüyle bahsetti.

“Bence en iyi ve en komple sürücülerden birisi Fernando. Indy 500’e katılmadan önce onunla konuştum ve çok rahattı. Sahip olduğu tüm yeteneklerini gösterdi. İlk kez yarışmasına rağmen iyi bir yarış çıkarttı ve lider gitmeyi başardı. Bu çok zor bir iş.”

“Fernando doğal bir yeteneğe sahip. Ama hayatta her zaman doğru yerde doğru zamanda olmanız önemli. Maalesef Fernando buna sahip olmadı.” dedi.

Motorsport

The post Fittipaldi: 2018 ilginç bir sezon olacak appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar