Gündem

Ecclestone, Liberty’nin F1’i yönetim şeklinden rahatsız

Formula 1’in eski CEO’su Bernie Ecclestone, Liberty’nin sporun başına geçtiği günden bu yana yaptığı çalışmalardan rahatsız olduğunu söyledi.

Uzun Ecclestone döneminde Formula 1 genelde taraftarları çok fazla düşünmeyen bir kimliğe bürünürken, Liberty’nin gelişiyle bu durum tersine dönmüş durumda.

Liberty, taraftarlar ve spor arasında uzun yıllardır devam eden “duvarı” kaldırmaya çalışırken, hafta sonu boyunca yarışların bir karnaval havasında geçmesi için çeşitli etkinlikler düzenliyor.

Bu hedef doğrultusunda F1 Live gösterisi, padoktaki taraftar alanı ve Amerika’daki yarış öncesinde yapılan gösteri gibi çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

Ancak Ecclestone, Liberty’nin F1’i yönetme şeklinin doğru olduğunu düşünmüyor.

Ecclestone, “Kısa süre içerisinde uyanmaları gerekiyor. Onlara karşı kötü bir hissim yok ancak onlar için üzülüyorum. Bu diş hekimliği görevini bir doktora vermek gibi bir şey.”

“Formula 1’e her zaman büyük bir restoranmış gibi davranmaya çalıştım ve şimdi sporu bir fast-food dükkanına dönüştürmenin en doğru yol olduğunu düşünmüyorum.”

“Ama Amerika’nın standartları böyle, F1’den çok daha düşük seviyedeler. Son 40 yılda F1’de yer alan herkes daha yüksek standartlar bekliyor.” dedi.

Ecclestone, ayrılık süreci için şunları söylüyor: “Beni şirkette yüksek bir konuma getirdiler, sanırım bir danışmanlıktı.”

“Belki de ayrılmamı nasıl isteyeceklerini bilmiyorlardı ve bunu yapmanın en iyi yolu bana iyi bir rol vermekti. Sonra Chase Carey pozisyonumu istedi ve ben de ona ‘Aracı aldınız, artık siz sürün’ dedim.”

“Orada olduğum zamanda mali işlerle ilgilendim. Onlar şu anda bu konudan endişeli değil. Şu an bakarsanız benim sözleşmelerimle devam ediyorlar. Yeni sözleşme yapmadılar.”

“Formula 1’e bir gösteri gibi davranıyorlar. Amerika GP’sine bir bakın, şortlu kızların eline ponpon vermişler ve seyircilerin önüne çıkartmışlar…” dedi.

Ecclestone son olarak kendisine yapılan eleştirilere, “Madem F1’de iyi bir iş çıkartmadım, o zaman spor nasıl bu kadar büyük bir paraya satıldı?” yanıtını verdi.

Motorsport

The post Ecclestone, Liberty’nin F1’i yönetim şeklinden rahatsız appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar