Gündem

Alonso: Son güne ihtiyacım yok

Fernando Alonso, McLaren’in bu hafta pistte fazla tur atamamasına rağmen, Barcelona testinin son gününde piste çıkmaya “ihtiyacı olmadığını” söyledi.

Salı günü ikinci ve son sezon öncesi testinin ilk gününde takım arkadaşı Stoffel Vandoorne sadece 38 tur atabilirken, Fernando Alonso da Çarşamba günü sorun yaşayarak geçirdi.

İki kez şampiyon pilot, takım yağ sızıntısı sebebiyle Renault motorunu değiştirirken tam 6 saat boyunca garajda bekledi ve sadece 57 tur atabildi.

Cuma günü son test seansında yer alacak olan Alonso, McLaren’in araç ile ilgili gereken tüm cevaplara sahip olduğundan emin ve yaşanan problemler ile ilgili endişeli değil.

Alonso: “Elbette daha çok tur atmayı isterdik. Programımız 50 turdan fazla sürüyordu, ancak günün sonunda yeni bir şeyler öğrendik.”

“Bunlar, testin bir parçası ve umarım bu yaşadıklarımız Avustralya GP’sinin 10. turunda başımıza gelmez.”

“Programın tüm önemli noktalarını ve parçalarını sabah seansında denedik. Günün geri kalanında yarış simülasyonuna odaklanacaktık ve herhangi bir bilgi gerektirmeyen turlar atacaktık, o yüzden bugün kaybettiğimiz zaman konusunda bir endişem yok.”

“Birçok tur atmak ve bazı değişiklikler yapmak için son güne ihtiyacımız olacak, ancak biz aradığımız temel cevapları bulduk.”

“Yani aslında son güne ihtiyacım yok. Aracın koltuğuna oturup sürüşümü yapacağım ve umarım yeni şeyler keşfedeceğiz.” dedi.

MCL33 aracına inancını yineleyen Alonso, aracın temel bir sorunu olmadığını ve yaşadıkları sorunların basit şeyler olduğunu söyledi.

“Aracın temel bir problemi yok ve yaşadığımız sorunlar kontrolümüz altında. Maalesef ki her gün yeni bir şeyler keşfediyoruz, ancak bence bunlar bizi Avustralya GP’si öncesi daha güçlü bir pozisyona getirecek.”

Motorsport

The post Alonso: Son güne ihtiyacım yok appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar