Gündem

‘Zor günler yaşayan’ Eboue: Bağdat ya da Pakistan fark etmez, her yerde oynarım

Daha önce intiharı dahi düşündüğünü açıklayan Eboue, Fransa’nın Canal Plus kanalına özel bir röportaj verdi. 

‘KALBİM KAN AĞLIYOR’

Fanatik’in aktardığına göre Eboue, özetle şunları söyledi:

“Bunu istemiyordum. Arsenal ve Galatasaray’la kazandığım tüm o başarılardan sonra… Kalbim kan ağlıyor. Bunları hak etmedim. Böyle şeyleri ancak filmlerde görürdüm. Çok zor. Ama başıma geldi. Hiç param yok. Buna inanmazdım. Evlendiğim, çocuk yaptığım kişi yüzünden böyle şeylerin başıma geleceğini düşünemezdim.

‘HALA YETENEĞİM VAR’

Tek isteğim futbola geri dönmek. Hala yeteneğim var. Sahalara geri dönmek için elimden geleni yapıyorum. Bağdat ya da Pakistan fark etmez. Oralara giderim, çünkü oynamayı seviyorum.

‘BAVULLARIMLA YAŞIYORUM’

Bavullarımla yaşıyorum çünkü evden atılma olasılığım var Üzerimdeki baskı büyük. Abandone olmuş durumdayım çünkü ben çocuklarıma çok bağlıydım. Onlarla mutluydum, eğlenceliydim. Bugün artık yalnızım.

‘FUTBOL NANKÖR…’

Futbol nankör. Futbol artık yetenek değil, para üzerine. Bu bir endüstri haline geldi. Arkadaşlarımı oynarken izliyorum. Onlar için mutlu oluyorum ancak içimden ağlıyorum. Tek başıma… Hiç arkadaşım yok. Oynadığım dönemden de arkadaşım kalmadı.”

İntiharın eşiğine geldiğini daha önceki röportajlarında ifade eden Eboue halen futbola geri dönmüş değil. Mirror gazetesine verdiği röportajın ardından Galatasaray ve Arsenal’in yardım için harekete geçtikleri belirtilmişti ancak bu konuda resmi bir gelişme olmadığı öğrenildi. 

Galatasaray’ın teknik direktörü Fatih Terim de “Elimizden ne gelirse yaparız. Arkadaşlarımız inceliyorlar zaten” demişti.  Terim’in yardımcılığını üstlenen Hasan Şaş da, “Seni unutmadık, elimden geleni yapacağım” mesajını paylaşmıştı.

Sputnik

The post ‘Zor günler yaşayan’ Eboue: Bağdat ya da Pakistan fark etmez, her yerde oynarım appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar