Gündem

Williams: Sirotkin’in para desteği araç gelişimine harcanacak

Sergey Sirotkin’in destekçileri, Williams’a yapılan mali yatırımın, takımın Formula 1 aracının gelişiminde kullanılacağını söylüyorlar.

Takımın, Robert Kubica, Pascal Wehrlein ve Paul di Resta yerine 22 yaşındaki Rus pilotu seçmesinin, Williams’ın bütçesindeki açıkları kapatmak için finansal bir karar olduğu söylentilerini gündeme getirmişti.

Ancak Sirotkin’in kariyerini destekleyen SMP Racing’in önemli isimleri, yatırımın Williams’ın borçlarını ödemek için değil aracı geliştirmek için yapıldığını söylüyorlar.

SMP Racing yöneticisi Dmitry Samurukov: Anlaşmanın finansal tarafı çok gizli, ancak eminiz bu finansal yardım, aracın daha iyi olması için teknolojik gelişimlere yönlendirilecek.

“Daha kesin konuşmak gerekirse: Williams ile olan finansal ortaklığımız, aracın geliştirilmesine yardımcı olacak.”

“Tüm para, aracı daha rekabetçi hale getirmek için kullanılacak.”

SMP patronu Boris Rotenberg ise, her ne kadar para Williams’a gidecek olsa da, bunun Sirotkin’in koltuğu almasına etki etmediğini söyledi.

Ne kadar para harcandığı ile ilgili sorulan soruya Rotenberg: “Para her zaman motorsporlarının önemli bir parçasıdır, bu çok pahalı bir spor.”

“Ancak burada esas olan para değil, aracı sürebileceğini, takımın düzenli sürücüleri ile aynı hıza sahip olduğunu ve araçla, mühendislerle ve takımla iyi ilişkiler kurabileceğini kanıtlayan Sirotkin.

“Williams onu bu yüzden seçti, çünkü Abu Dhabi’de yapabileceğinin en iyisini yaptı ve herkesi şaşırttı.”

“Evet mali bir yatırım yapıyoruz, ancak bu yatırımı Şubat ayında göreceğimiz araçtaki teknoloji için yapıyoruz.” cevabını verdi.

Williams teknik patronu Paddy Lowe 2018 aracının, geçtiğimiz sezonun aracına göre ileriye atılan “harika bir adım” olacağına inanıyor.

Lowe: “Aramızda bazı hedefler belirledik, bu hedeflere ulaşmak bizim için çok önemli.”

“Şubat sonunda tanıtacağımız araç için de belli hedefler koyduk, inanıyoruz ki geçen yılın aracına oranla büyük bir adım atmış olacağız.”

“Yeni araçla birlikte, diğer takımlara oranla nerede olacağımızı tahmin edemeyiz.”

“Her geçen yıl, her geçen ay zorlamaya devam ediyoruz, yapabileceklerimiz konusunda çok umutlu ancak aynı zamanda da gerçekçiyiz.

Motorsport

The post Williams: Sirotkin’in para desteği araç gelişimine harcanacak appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar