Gündem

Verstappen: RB14’ün ne kadar rekabetçi olduğunu ilk testte göreceğiz

Max Verstappen, Red Bull’un 2018’de rekabetçi olup olmayacağını sezon öncesi testleriyle birlikte göreceklerine inanıyor.

Son yıllarda sezon öncesi testlerinde sorunlar yaşayan Red Bull, genelde sezona yavaş başlıyor ve sezon boyunca büyük bir gelişim kaydedip, son bölümde podyum için yarışır hale geliyor.

Bunun son örneği 2017 olurken, takım bu durumdan kurtulabilmek için tasarım programında değişikliğe gitti ve yeni sezon öncesinde Helmut Marko’nun tabiriyle 2018 programının önündeler.

Yeni araç hakkındaki görüşleri sorulan Verstappen, kesin yorumu yapabilmek için ilk testi beklemek istediğini söyledi.

Verstappen, “Bu yıl dördüncü yılıma giriyorum ve beni neler beklediğini biliyorum. Daha fazla spor yapıyorum, bol bol antrenman yapıyorum. Fakat genel hazırlık şeklim önceki yıllara göre farklı değil.”

“Genelde yeni araçla ilgili ilk fikri testlerde edinirsiniz. Testler sezon başında nerede olacağınızla ilgili bazı fikirler veriyor.”

“Kış testlerinde performansa bakarsınız fakat  en önemli şey dayanıklılığı kontrol altına almak ve aracın davranışlarını anlamaktır.”

“Ne kadar rekabetçi olacağımızı bilmiyorum, bunu testlerin ilk gününden sonra söyleyebileceğim. Şu anda bir şey söylemek zor.”

“Yeni aracın ve motorun ne kadar rekabetçi olacağını anlamamız gerekiyor. Geçen yılı iyi bitirdik ve belki bu bize biraz daha güven verebilir ama her pilot her zaman kendine güvenir.”

“Sık sık Milton keynes’e giderek fabrikada çalışıyorum. Aralık ve Ocak aylarında biraz boş vaktim vardı fakat sonrasında hemen işime geri döndüm.” dedi.

Tatilde ne yaptığı sorusuna genç pilot, “Evde arkadaşlarımla biraz bilgisayar oyunu oynadık! Yürüdüm, bolca yemek yedim ve tabii ki bol bol uyum!”

“Kayak da yaptım. İki buçuk saat boyunca kaydıktan sonra kötüleştim ve eve döndüm! Kayak yaptığım zaman takımım endişeleniyor mu? Bir yerimi kırmazsam tabii ki hayır!” yanıtını verdi.

Motorsport Türkiye Instagram

Motorsport

The post Verstappen: RB14’ün ne kadar rekabetçi olduğunu ilk testte göreceğiz appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar