Gündem

TBMM Başkanvekili Aydın: 16 Temmuz’da güneş bir başka güzel doğdu ülkemizin üzerine

Adıyaman Esentepe Anadolu Lisesinde 15 Temmuz köşesi ve kütüphane açılışına katılan TBMM Başkanvekili Aydın, burada yaptığı konuşmada, 15 Temmuz’un Türkiye’nin önündeki en kritik anlardan biri olduğunu vurgulayarak, şunları belirtti: “Kurtuluş mücadelesinde dahi Meclisin bombalanmadığı bir Türkiye’de, 15 Temmuz’da içimizdeki hainler, o alçaklar, milletin mekanını, milletin Meclisini bombalamaya cüret ettiler. Aynı alçaklar Külliyeye, Özel Harekata uçaklarla, toplarla, tanklarla saldırdılar. Sanırsın ki cephede düşman bir ülkeyle en şedit bir şekilde savaşıyorsun. Hatta savaşın dahi bir hukuku vardır, savaşta dahi sivillere karışılmaz. Hiçbir hukuk, hiçbir hak ve hiçbir ahlak tanımadılar. 15 Temmuz kabus ile başladı ama hamdolsun 16 Temmuz’un o ilk saatlerinde güneş bir başka güzel doğdu ülkemizin üzerine. Tüm şehitlerimizden Allah razı olsun. Gazilerimizi saygıyla, minnetle selamlıyoruz.”

Açılışa, Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, AK Parti İl Başkanı Mehmet Erdoğan, Askerlik Şube Başkanı ve Garnizon Komutanı Albay Davut Kulalar ile 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Gölbaşı’nda gerçekleştirilen bombalı saldırıda yaşamını yitiren polis memuru ikizler Ahmet ve Mehmet Oruç’un babası Ali Oruç katıldı.

Sputnik

The post TBMM Başkanvekili Aydın: 16 Temmuz’da güneş bir başka güzel doğdu ülkemizin üzerine appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar