Gündem

Super Bowl’da bir ilk

Bu yıl 52. düzenlenen mücadelede, ABD Ulusal Futbol Ligi’nde (NFL) normal sezonu 13 galibiyet, 3 yenilgiyle kendi konferanslarında zirvede tamamlayan Philadelphia Eagles ve New England Patriots karşı karşıya geldi.

Şubat 2005’te oynanan ve Patriots’ın Eagles’ı 24-21 mağlup ettiği 39. Super Bowl maçının rövanşı olarak görülen müsabaka, büyük mücadeleye ve bazı rekorlara sahne oldu.

Minnesota eyaletinin Minneapolis şehrinde bulunan U.S. Bank Stadı’nda oynanan maçı, geçen senenin şampiyonu olan Patriots’a karşı kazanma ihtimali daha düşük gösterilen Eagles 41-33 kazandı.

Böylece tarihindeki ilk Super Bowl zaferini elde eden Eagles, Aralık 1960’tan bu yana ilk defa NFL şampiyonluğuna ulaşmış oldu.

Ayrıca Patriots’ın elde ettiği 33 sayı, Super Bowl tarihinde kaybeden takım tarafından ulaşılan en yüksek sayı oldu.

Devre arası şovunda ABD’li ünlü şarkıcı Justin Timberlake sahne alırken, konser sırasında Nisan 2016’da hayatını kaybeden ABD’li pop yıldızı Prince’in sahneye yansıtılan fotoğrafı ve silüeti Prince ile özdeşleşen mor ışıklarla aydınlatıldı.

Öte yandan konser esnasında seyirciler renkli telefon ekranlarıyla şarkılara eşlik ederken, Timberlake’in tribünlere çıkarak seyircilerle şarkı söylemesi televizyon yorumcularından tam not aldı.

SOSYAL MEDYANIN YENİ FENOMENİ: TIMBERLAKE’LE SELFIE ÇEKİLEN ÇOCUK

​Bu arada Timberlake’in konser esnasında selfie çektirdiği 13 yaşındaki bir çocuk organizasyona damgasını vurdu. Timberlake’le selfie çekildikten sonra diğer dinleyicilerin aksine ‘soğukkanlılığını koruyan’ ve telefonunun ekranına bakan Ryan McKenna adlı çocukla ilgili pek çok sosyal medya paylaşımı yapıldı.

Çoğu kullanıcı, McKenna’anın küçük yaşından dolayı Timberlake’i tanımadığını ve Google’da “Justin Timberlake kimdir” yazıp arattığını varsaydı:

Sputnik

The post Super Bowl’da bir ilk appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar