Gündem

Stroll: Massa bana hiç yardım etmedi

Geçen yıl Williams’ta birlikte yarıştığı Felipe Massa’dan hiçbir şey öğrenmediğini söyleyen Lance Stroll, Brezilyalı pilotu özlemeyeceğini dile getirdi.

Valtteri Bottas’ın Mercedes’e geçmesinin ardından Lance Stroll’e yardımcı olacak tecrübeli bir pilot arayışına giren Williams, Felipe Massa’yı emeklilikten döndürme kararı almıştı.

Brezilyalı pilot 2018 sonunda ikinci kez emekli olurken, İngiliz takım yeni sezon için eski Formula 2 pilotu Sergey Sirotkin’le anlaştı.

Bu anlaşmayla Williams gridin en genç ve en tecrübesiz pilot kadrosuna sahip olacak.

Bu sezon tecrübeli takım arkadaşı Massa’yı özleyip özlemeyeceği sorusunu cevap veren Stroll, deneyimli takım arkadaşından yardım almadığı için kendisi için değişen çok fazla şey olmayacağını söyledi.

Motorsport.com’a konuşan Stroll, “Geçen yıl kendisinden herhangi bir yardım aldığımı düşünmüyorum. O tıpkı diğerleri gibi bir takım arkadaşıydı.”

“Tamamen mümkün olduğunca hızlı sürmekle meşguldü ve ben de elimden geldiğince hızlı sürmeye çalıştım. İşte böyleydi. Bundan daha fazlası yoktu.”

“İnsanların -onu- neden bir antranör ya da mentör olarak görüyor gerçekten bilmiyorum ama öyle değildi. O sadece kendi işini yaptı ve benimkini de ben yaptım. İşini daha iyi yapan daha önde bitirdi.”

“Takım arkadaşımın 15 yıllık tecrübesi ya da bir yıllık tecrübesi olması benim yaklaşımımı değiştirmiyor.” dedi.

Williams, Massa’dan boşalan koltuğa Sirotkin’i geçirirken, takımın gelişim ve yedek pilotluğuna Robert Kubica getirildi.

Stroll’e göre geçen yıl Renault ile testlere katılan Polonyalı pilotun tecrübesi, Grove merkezli ekip için iyi olabilir.

“Robert’ın büyük katkı sağlayacağına eminim. Felipe, takımın yeni kurallardaki durumunu geliştirme konusunda takıma katkı sağladı ancak Robert da bize yardımcı olabilir.”

“Abu Dhabi testinde araçla ilgili sorunların ne olduğunu anladı. Ayrıca Macaristan’da Renault ile yaptığı testlerden de bazı geribildimler aldı.”

“Bu iyiydi. Bence takımın gelişimini sağlayabilmek için ondan faydalanabilir ve ileriye doğru adımlar atabiliriz.”

Motorsport

The post Stroll: Massa bana hiç yardım etmedi appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar