Gündem

Stroll, Hamilton’ın 2017 performansına hayran kaldı

Lance Stroll, Lewis Hamilton’ın 2017 yılında kusursuz bir performans sergilediğini söylerken, İngiliz pilotun çok yetenekli olduğunu da ekledi.

Hamilton, 2016’da şampiyonluğu Nico Rosberg’e kaptırırken 2017’de Sebastian Vettel’le zorlu bir mücadeleye girmiş ve sonunda kariyerinin dördüncü şampiyonluğuna ulaşmıştı.

İngiliz pilot güçlü performansının yanı sırada sezon boyunca neredeyse hiç hata yapmadı ve her zaman güçlü sonuçlar elde etti.

Geçen yıl tecrübeli Felipe Massa’nın takım arkadaşlığını yapan ve sezonu takım arkadaşının üç puan gerisinden tamamlayan Stroll, İngiliz pilotun performansını övdü.

“Geçen yıl Lewis’in şampiyonluk mücadelesinin baskıyla nasıl baş ettiğini gördük. Aracının kontrolü her zaman kolay değildi ve sorunlar yaşıyordu. Hatırlarsanız,- bazı yarışlarda Mercedes sorun yaşamıştı.”

“Ama bu Lewis’i durduramadı ve her yarıştan maksimumu almayı başardı. Her hafta sonu çok iyiydi ve sürekli iyi puanlar aldı.”

“Şahsen ona şapka çıkartıyorum. Bu başarıyı tamamen hak ediyordu. O inanılmaz yetenekli bir pilot. Umarım kariyerim boyunca en az onun başardıklarının yarısını elde edebilirim.”

Stroll, F1’deki ikinci sezonunda daha güçlü olmayı bekliyor.

“Sezon öncesi benim için gerçekten güzel geçti. Şimdi bir yıl öncekine kıyasla tamamen farklı bir sürücüymüş gibi hissediyorum. Gelişmem gereken pek çok olduğunu biliyorum, Özellikle sıralamalarda daha iyi olmam lazım, fakat bunu yapabileceğimden eminim. Önümüzde büyük bir yıl duruyor.”

“Sezon boyunca bir pilot olarak değiştiğimi biliyorum. Harika şeyler öğrendim. Yeni sezon başladığında hem fiziksel hem de zihinsel olarak daha güçlü olacağım.” 

Motorsport

The post Stroll, Hamilton’ın 2017 performansına hayran kaldı appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar