Gündem

Stroll: Beşincilik Williams için güzel olur

Williams’tan Lance Stroll, İngiliz takımın yeni sezonda iyi bir performans sergilemesi ve güçlü rakiplere rağmen ilk beş içerisinde yer almasını bekliyor.

2014 yılındaki yeni kurallara oldukça iyi hazırlanan Williams, iki yıl arka arkaya üçüncü olmayı başarmış fakat sonrasında gerilemişti.

Son iki yılda Force India’nın gerisinde beşinci olan İngiliz ekip, yeni sezonda iki genç sürücüyle; Sergey Sirotkin ve Stroll’le yarışacak.

McLaren’ın daha güçlü Renault motoruna geçişi ve Renault fabrika takımının daha büyük bütçe ve kaynaklara sahip olması, İngiliz takım için pek de iyi bir haber gibi görünmüyor.

Ancak geçen yılı 40 puanla tamamlayan Stroll, takımının ilk beş içerisinde yer alabileceğine inanıyor.

“Umarım daha hızlı bir araca sahip olabiliriz. Hepimiz daha iyi olmak istiyoruz ancak bunun kolay bir iş olmadığı ortada.”

“Rekabet çok fazla. Force India iyi bir iş yapıyor, geçen yıl inanılmazlardı. Sürekli üçüncü bölüme kaldılar, sürekli puan aldılar, sürekli iyi bir araca sahiplerdi. Takım olarak onları yakalamaya çalışmalıyız.”

“Diğer tarafta Renault’nun yavaş olmadığını görüyoruz. Eğer bir hafta sonuna güçlü şekilde başlıyorlarsa gerçekten güçlü olmayı başarıyorlar. Onlara dikkat etmemiz gerekiyor. Ayrıca McLaren’ın doğru yönde adımlar atacağını düşünüyorum.”

“Bir şeyler yapmamız gerekiyor. Her hafta sonu puan almalı, araçtan en iyisini çıkarmalı ve sonuçları maksimize etmeliyiz. Sonrasında nerede olacağımızı göreceğiz. Hedefimiz bu olacak.”

“Eğer geçen yılı bitirdiğimiz konumda, yani beşincilikte kalabilirsek, arkamızdan koşar adımlarla gelen diğer takımları düşündüğümüz de gayet iyi bir sonuç olacak.” dedi.

Motorsport

The post Stroll: Beşincilik Williams için güzel olur appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar