Gündem

SMP’nin patronu: Williams, Sirotkin’i para için değil, yeteneği için seçti

Sergey Sirotkin’in sponsoru/destekçisi SMP’nin kurucusu Boris Rotenberg, Williams’ın Rus pilotu yeteneği için seçtiği konusunda ısrarcı.

Williams, Paul di Resta, Robert Kubica, Pascal Wehrlein ve Daniil Kvyat ile yaptığı uzun görüşmelerin ardından Abu Dhabi testine katıldığı Sirotkin’de karar kılmıştı.

Takımın başlangıçta Kubica ile anlaşması bekleniyordu ancak Sirotkin’in sponsorlarının takıma daha fazla para getirecek olması ve testlerde Kubica’ya kıyasla daha iyi bir iş yapması, Rus pilotu eski F1 pilotunun önüne geçirdi.

SMP’nin Williams’a yıllık 20 milyon dolarlık bir ödeme yapması bekleniyor ve durum böyle olunca Sirotkin’e “paralı pilot” yakıştırmaları yapılıyor.

Sirotkin bunu pek önemsemediğini söylerken, SMP’nin kurucusu Rotenberg, genç pilotun yeteneği için seçildiğinden emin.

“Daha önce de söyledim, para motorsporlarının her zaman önemli bir parçası oldu. Sonuçta bu dünyanın en pahalı sporlarından birisi. Ancak bu kararda temel etken para değildi.”

“Sergey, araçla çalışabileceğini ve iyi bir performans gösterebileceğini kanıtladı. Takımın yarış pilotları kadar hızlı olabileceğini gösterdi.”

“Araç ve mühendislerle çalışabilir. Ayrıca takımıyla harika bir ilişki kurabilir. Williams işte bu yüzden onu seçti. Abu Dhabi’de elinden gelen her şeyi yaptı ve herkesi şaşırttı.”

Rotenberg, Williams’a ödenen paranın araç gelişimine gittiğini de ekledi.

“Para gönderiyoruz ancak bunu yaparak bu ay pistte göreceğimiz yeni araca yatırım yapmış oluyoruz.” 

Motorsport

The post SMP’nin patronu: Williams, Sirotkin’i para için değil, yeteneği için seçti appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar