Gündem

Ricciardo, Verstappen’i geçmek için çok zorladığını kabul etti

Daniel Ricciardo, takım arkadaşı Verstappen’in baskısı altında zaman zaman çok fazla zorladığını kabul etti.

Birlikte yarıştıkları iki sezonda da puan olarak Verstappen’in önünde yer alsa da, 2017 sezonunda Ricciardo, sıralama turları performansında Verstappen’in gerisinde kaldı..

Motorsport.com’a konuşan Ricciardo: “Beni fazlasıyla zorladı. Budapeşte’deki yarış gibi bazı yarışlarda olduğumdan daha hızlı sürmem gerekti.”

“Bunu hissettim ve daha fazlasını yapmaya çalıştım. Ancak her şey bana bağlıydı. Sınırın ne olduğunu, turu bir araya getirmek için neler yapmam gerektiğini bilmeliydim.”

“Bazen çok fazla zorladım.” dedi.

Verstappen ise Ricciardo ile olan mücadelesinde üstünlüğün kendisinde olduğuna inanıyor.

Yine Motorsport.com’a konuşan Verstappen: “Bugüne kadar takım arkadaşımı her seferinde mağlup etmeyi başardım. Bu puan sıralamasına yansımamış olabilir, ancak genelde hep ben öndeydim.”

Takım arkadaşı olduktan sonra Ricciardo’nun gelişmesine yardım edip etmediği sorusuna Verstappen, daha çok F1’deki üç yıllık tecrübenin ardından daha iyi olduğu cevabını verdi.

“Her zaman kendime ve kendimi geliştirmeye odaklandım.”  

“Hiçbir zaman diğer sürücüler ile ilgilenmedim, elbette ne yaptıklarına bakmanız gerekir ancak sonuçta siz farklı bir insansınız ve daha iyisini yapmak için kendinize odaklanmalısınız.”

“Yapabildiğim en iyi sürüşü yapmaya çalıştım. Ve eğer bu ondan daha hızlı olduğum anlamına geliyorsa harika. Şahsen böyle düşünüyorum, çünkü çok tecrübe kazandım ve bana yaklaşması artık daha zor.” 

Verstappen motorsporlarındaki sadece ikinci tam sezonunun ardından F1’e ulaşırken, Ricciardo 6 yıl boyunca Formula Ford, Formula BMW, Formula Renault, Formula 3 ve Formula Renault 3.5 gibi tek koltuklu alt serilerde yarışmıştı.

Verstappen Ricciardo ile ilgi şunları söyledi: “Formula 1’de çok tecrübeye sahip ve oturaklı. Muhtemelen Formula 1’e gelmeden önce yarıştığı seriler sayesinde yarışlarda da daha sakin.

“Çok tecrübeli olduğu için başlarda zorlandım. Ancak hız açısından her zaman yakındık, özellikle de yarışlarda. Ve kendimi onunla karşılaştırdığımda benim için işler daha iyi bir hale geldi.”

Ricciardo ise Versappen ile takım arkadaşı olmasını “olumlu bir durum” olarak gördüğünü ve sınırlarını zorlama açısından her yarış kolayca üstünlük sağlayacağı birinin olmasından daha olumlu olduğunu belirtti.

Ricciardo ayrıca, Carlos Sainz’ın Renault’a gelişinden önce, performansı ile Jolyon Palmer’i domine eden Nico Hulkenberg örneğinden bahsetti.

“Carlos’un gelişiyle birlikte, Hulkenberg’in duruma adaptasyonu çok enteresan olacak.

“Eminim ki Nico’yu zorlayacaktır. Nico sürüşünün zirvesinde olduğunu zannetmiş olabilir ancak artık biraz da zorlamak zorunda kalacak.”

Lawrence Barretto ve Erwin Jaeggi

Motorsport

The post Ricciardo, Verstappen’i geçmek için çok zorladığını kabul etti appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar