Gündem

Ricciardo: Sabah harika, öğleden sonra zordu

Red Bull pilotu Daniel Ricciardo, Red Bull için testlerin ilk gününün iyi fakat zorlayıcı geçtiğini söylüyor.

Avustralyalı pilot testlerin ilk gününde 1:20.179 yapıp en hızlı isim olmayı başarırken, gün boyunca 102 tur atmayı başardı.

Bu Red Bull pilotunu gün boyunca en çok tur atan pilot konumuna getirirken, Red Bull, Mercedes’ten sonra en çok tur atan takım oldu.

Avustralyalı pilot, testin ilk gününden memnun görünüyor.

Ricciardo, “İyi bir gün oldu. Dayanıklı bir araca sahip olmak ve 105 tur atmak mühendislerimiz için güzel bir ödül oldu.”

“Bu sabah kesinlikle iyiydi ama öğleden sonra hava çok soğuktu ve çok verimli geçmedi. Sıcaklık yüzünden lastikleri yönetmek zordu. Veri toplamaya ve hayatta kalmaya çalıştık.”

“Barcelona’nın yeni asfaltı gerçekten çok pürüzsüz ve kaygandı. Yeni asfalt yüzeyinde bu durumu yaşadık ancak sıcak olduğunda sorun yaşamayacağız

“Çok soğuk olduğu için gerçekten zorlayıcıydı. Yağmur yağınca daha da kaygandı. Bolca tur attık ve dayanıklılığı test ettik. İyiydi, performansımızı karşılaştırmak zor. Henüz ilk gün!” dedi.

Ricciardo Halo ile ilgili sorulara ise şöyle yanıt verdi: “Elbette araca inip çıkarken biraz komik geliyor fakat orada olduğunu fark etmedim bile. Pistte sorun yoktu. Bugün birkaç aracı takip ettim ve herhangi bir sorun yoktu. Testin başlangıcında, ışıklar çıkığı zaman da iyi geçti. En güzel görünen çözüm değil fakat bunun dışında gayet iyi.”

Motorsport

The post Ricciardo: Sabah harika, öğleden sonra zordu appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar