Gündem

Ricciardo: Red Bull atağa kalkmaya hazır!

Daniel Ricciardo, Red Bull’un Mercedes ve Ferrari ile mücadele edebilecek seviyeye gelebileceğinden emin.

Ricciardo, Milton Keynes merkezli takımın geçen yıl boyunca kaydettiği ilerlemeden övgüyle bahsederken, bu momentumu 2018’e taşıyabileceklerini ve takımın atağa kalkacağını söyledi. 

Red Bull’un sezon öncesi hazırladığı klipte konuşan Ricciardo, “Takım içerisinde oldukça iyi bir atmosfer var.”

“Çok heyecanlı olduğumuzu söyleyemem. Eğer hedeflerimize ulaşmak istiyorsa, bunu yapabilmemiz için yerine getirmemiz gereken bazı şeyler olduğunun farkındayız. Bu sezona atağa kalkmak istiyoruz.”

Red Bull’un Mercedes ve Ferrari’yi yenebileceğine inanıp inanmadığı sorusuna Ricciardo, “Öyle olduğunu düşünüyorum.”

“Kurallarda çok büyük bir değişiklik veya benzeri şeyler yok. Geçen yıl aracı oldukça geliştirmeyi başardık. Mantıken bunu yeni araca taşımalıyız ve bu yıl gelişmeye devam etmeliyiz. Daha fazla mücadele olup olmayacağını zaman gösterecek fakat -kendimizden- oldukça eminim.” yanıtını verdi.

Ricciardo, Red Bull’un kaydettiği ilerleme hakkında olumlu olmasına rağmen, bu noktada net bir hedef koymanın zor olduğunu söylüyor.

“Elbette elde etmek istediğim hedefler var ancak ‘üç yarışta iki kez podyuma çıkıp, pole pozisyonu almak istiyorum’ diyemem, böyle bir hedef belirleyemem.”

“Benim için önemli olan kendime inanmaya devam etmek ve her yarışa mümkün olduğunca hazırlanmak. O zaman en iyisini yapabileceğimi biliyorum.”

Motorsport

The post Ricciardo: Red Bull atağa kalkmaya hazır! appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar