Gündem

Renault, mavi-sarı renge geri mi dönüyor?

Renault’nun yeni sezonda eski dönemlerde kullandığı mavi-sarı renk kombinasyonuna dönebileceği iddia edildi.

2016 yılında Formula 1’e geri dönen Renault, ilk yılında sarı ağırlıklı bir renk düzeniyle yarışmayı seçmişti.

Bu yıl yeni sponsorlarla birlikte aracın tasarımıyla ilgili çeşitli değişiklikler yapılırken, taraftarların beklentilerine rağmen sarı/siyah renk kombinasyonu kullanılmaya başlandı.

Takım patronu Cyril Abiteboul, geçtiğimiz yıl verdiği demeçte Renault’nun yeniden mavi renge dönebileceğini söylemiş ve Renault e.dams Formula E takımının mavi renkteki aracını örnek göstermişti.

Carlos Sainz’ın gelişiyle birlikte çeşitli sponsorlar da yeni sezonda Renault’a geçmeye hazırlanıyor. Bunların başında İspanyol pilotu destekleyen Estrella Galicia geliyor.

Fransız basınında yer alan haberlere yeni ortaklıklarla birlikte, 2018 sezonunda ağırlıklı olarak mavi ve sarı renklerden oluşan bir renk kombinasyonu kullanabilir.

Haberde bu konudaki kesin kararın henüz verilmediği ancak renk düzeninde bazı sürprizler olmasına kesin gözüyle bakıldığına yer verildi.

Renault’dan konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmezken, son şampiyonluğu sarı-mavi renkleriyle alan Renault içerisinde yeni bir heyecan yaratabileceği düşünülüyor.

Motorsport

The post Renault, mavi-sarı renge geri mi dönüyor? appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar