Gündem

Ramirez: 2018 Renault motoru, 2017 Mercedes seviyesinde olacak

Eski McLaren yöneticisi Jo Ramirez, yeni Renault motorunun 2017 Mercedes seviyesinde olacağını söylerken, McLaren’ın artık geleceğe daha umutla baktığını söylüyor.

McLaren, son üç yılda tarihinin en kötü dönemini geçirirken, galibiyet alamadı, podyuma çıkamadı ve beşincilikten daha iyi bir sonucu yoktu.

1980 ve 1990’lı yıllarda McLaren’ın önemli üyelerinden birisi olan Jo Ramirez, son yıllarda McLaren’da yaşananları desteklemeyen isimlerden biriydi.

Yeni sezonda Renault motoruna geçecek McLaren’ın daha büyük bir motivasyona sahip olacağını söyleyen Ramirez, takımın yeni sezonda daha güçlü olacağını düşünüyor.

Ramirez, “Bu yıl çok daha mutlu bir takım olacak, her şey daha farklı olacak. Artık tünelin sonunda ışık olduğunu biliyorlar ve onu görüyorlar.”

“Renault mühendisleriyle çok iyi çalışıyorlar çünkü onlar yarış kültürünü bilen Avrupalı insanlar. Daha fazla yardım edebiliyorlar, birbirlerini daha iyi anlıyorlar.”

“İşler değişiyor ve onlar anın keyfini çıkarıyor. Yaptıkları işi tutkuyla yapıyorlar çünkü bunun sonuç vereceğini biliyorlar.”

“Red Bull’a bakarsak geçen yıl bu motorla podyum ve galibiyetler almayı başardı. McLaren da aynı şeyi yapmak zorunda kalacak.”

“Renault ve Prost’un bize söylediklerine bakarsak, motor geçen yılın Mercedes seviyesine kadar yükselecek. Bu onlar için yeterli olacak.”

“Belki de Renault inanılmaz bir motor yapar, Mercedes de sorunlar yaşar… Bilemezsiniz, her zaman bir umuda sahip olmalısınız.” dedi.

Ramirez, McLaren yöneticisi Zak Brown’ın yaptıklarını ve Fernando Alonso’yu övdü.

“Brown, Fernando’ya yardım ediyor çünkü, geçmişte F1 sürücüleri her hafta sonu diğer kategorilerde yarışırdı.Yarış aracında ne kadar çok zaman harcarsanız o kadar iyi olursunuz. Brown bunu destekliyor çünkü bunun fayda sağlayacağını biliyor. Fernando’yu böyle görmek benim de hoşuma gidiyor.”

“Gerçekten çok değişti. Artık insanlara daha yakın, eskiden böyle değildi. Kazanmanın da kaybetmenin de ne demek olduğunu biliyor. İnsanlar onun gibi bir sürücünün bile duygulara sahip olduğunu görüyor.”

Motorsport

The post Ramirez: 2018 Renault motoru, 2017 Mercedes seviyesinde olacak appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar