Gündem

Raikkonen: Yarış kazanabileceğime inandığım sürece F1’de devam edeceğim

Kimi Raikkonen kendisini yarış kazanabilecek durumda hissettiğini ve bu seviyede olmadığını hissettiği an emekli olacağını açıkladı.

2001 yılında Formula 1’de mücadele etmeye başlayan ve 15 yıldır Formula 1’de mücadele eden Raikkonen, şimdiye kadar 271 yarışa çıkarken 20 galibiyet, 91 podyum, 45 en hızlı tur ve 17 pole pozisyonu yakaladı.

Gridin en yaşlı pilotu konumunda yer alan 38 yaşındaki pilot, gelecek yıl Ferrari’yle Formula 1’deki 16. yılına girecek.

Kariyerinde 37 üçüncülük ve 34 de ikinciliği bulunan Fin pilotun inişli çıkışlı performansı bu yıl zaman zaman kafalarda soru işareti yaratırken, Raikkonen kendisini yarış kazanabilecek seviyede hissettiğini söyledi.

“Yarışmak bana zevk veriyor ve bunu yaparken başarılı olmak istiyorum. Artık Formula 1 aracını hızlı süremediğimi hissedersem burada olmayacağım.”

“İstediğim seviyede süremiyorsam burada olmamın anlamı yok çünkü kendimden ve performansımdan memnun olmayacağım. O zaman da yarışmamın hiçbir anlamı yok.” 

“Formula 1 padoğu vakit geçirmek için en iyi yer değil. Yarışlar kazanabilecek ve şampiyon olabilecek seviyedeysem ve bunun için savaşıyorsam kalırım, eğer yapamıyorsam ayrılacağım.”

Motorsport

The post Raikkonen: Yarış kazanabileceğime inandığım sürece F1’de devam edeceğim appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar