Gündem

Pirelli, Formula 1’in lastik tedarikçisi olmaktan memnun

Pirelli’den Mario Isola, Formula 1’in lastik tedarikçisi olmaktan memnun olduklarını söylerken, uzun yıllar bu görevi sürdürmek istediklerini söyledi.

Pirelli, 2011 yılında Formula 1’in tek lastik tedarikçisi haline gelmiş ve o günden bu yana zaman zaman eleştiri alsa da sporun lastik tedarikçisi olmayı sürdürmüştü.

İtalyan lastik tedarikçisinin sözleşmesi 2019 yılında biterken, seriye başka lastik tedarikçilerinin ilgi gösterdiği biliniyor.

Mario Isola, Pirelli’nin F1’de olmaktan memnun olduğunu ve mevcut anlaşmayı uzatabileceklerini söyledi.

“Mevcut durumundan memnun olduğumuzu herkes biliyor, bu gizli bir durum değil.”

“Ayrıca patronumuz Marco Tronchetti basına Formula 1’den memnun olduğumuzu zaten söyledi.”

“Formula 1’in sahiplerinin geleceğe yönelik planlarını gayet iyi anlayabiliyoruz ve onlara katılıyoruz. İşlerinin çok zor olduğunu biliyoruz ve bence eleştirilerin dozu bazen fazla oluyor.”

“Bu kolay bir şey değil. Bir şeyleri yapmak zor ancak eleştirmek kolaydır. Biz burada mutluyuz ve devam etmek istiyoruz.”

“Elbette bu pek çok faktöre bağlı olan bir şey ancak biz burada mutluyuz.”

Görüşmelerin ne zaman başlayacağı sorusuna Isola, “Bu yıl bir karar almaları gerekiyor. Haziran mı yoksa Eylül mü olur bilmiyorum fakat bu yıl olacak. Eğer biz devam ederse daha az sorun olacak. Eğer yeni üretici gelirsek lastikleri geliştirmeleri için zamana ihtiyaçları olacak.” dedi.

Motorsport

The post Pirelli, Formula 1’in lastik tedarikçisi olmaktan memnun appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar