Gündem

Piquet Jr: Büyük pilotlar Alonso gibi olmalı

Nelson Piquet Jr, eski takım arkadaşı ve F1 şampiyonu Fernando Alonso’dan övgüyle bahsetti.

2005 ve 2006 yıllarında dünya şampiyonluğuna ulaşan Alonso, Triple Crown’ı kazanabilmek amacıyla Indy 500 yarışına katılırken yeni sezonda Le Mans 24 Saat’te yarışacak.

Alonso hem Toyota hem de McLaren’daki görevleri gereği yılın büyük kısmını yarışarak geçirmek zorunda kalacak.

2008 yılında F1’de yarışmaya başlayan ve Alonso’nun takım arkadaşlığını yapan Piquet Jr, 2009 Macaristan GP’sinin ardından takımdan gönderilmişti.

İspanyol basınına konuşan 32 yaşındaki pilot, eski takım arkadaşından övgüyle bahsetti.

“Fernando gerçekten çok güçlü bir karakteri var. Çok hızlı bir pilot, bir anda her şeyi istiyor ve bunu nasıl böleceğini pek bilmiyor.”

“Ben büyük pilotların böyle olması gerektiğine inanıyorum, Fernando kesinlikle harika bir pilot.”

“Son şampiyonluğunun üzerinden on yılı aşkın bir süre geçmesine rağmen Fernando, Formula 1’in en büyük yıldızlarından birisi olmaya devam ediyor.”

“Le Mans’ı kazanacak. O yarışı kazanması hem kendisi hem de seri için harika olur. Ayrıca Fuji’de yarışabilmesi için şampiyona takvimini değiştirmeye çalışıyorlar.”

“Indianapolis, Daytona ve Le Mans yarışına katılmaya olan isteğine saygı duyuyorum. O bunu şöhret için değil, rekabeti sevdiği için yapıyor.”

“Gerçekten çok akıllı bir adam. Her yarışa farklı bir kask götürüyor, farklı araçlar deniyor ve böylece daha fazla minyatür model satabiliyor! Bu da işin ticari boyutu!”

Motorsport

The post Piquet Jr: Büyük pilotlar Alonso gibi olmalı appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar