Gündem

ÖZEL | Cristiano Ronaldo: Goal 50 ödülünü bir kez daha almak benim için bir gurur

Cristiano Ronaldo, zirvesinde yer aldığı Goal 50 ödülünü aldı ve Real Madrid’deki eski şaşalı formuna yeniden kavuşacağına her zaman inandığını belirtti.

Portekizli süperstar, 2017’de unutulmaz bir yıl geçirdi. Beşinci defa Ballon d’Or Ödülü’nü kazanan ve FIFA En İyi Oyuncu Ödülü’nü de elinde bulunduran Ronaldo, takımının kazandığı La Liga ve Şampiyonlar Ligi şampiyonluklarına da önemli katkılarda bulundu.

Oynadığı son dört maçında yedi gol atan Ronaldo, 2018’de de yeni meydan okumalara devam etmeyi umuyor. Portekizli yıldız, eski formuna dönüşüyle ilgili  Goal’  e yaptığı açıklamada, “Bazen şeyler istediğimiz gibi gitmeyebiliyor, ama her zaman en iyi seviyemi göstermeyi bekledim” dedi.

“Ama tecrübelerim bana, hedeflerimize ulaşabilmemiz için çok çalışmamız gerektiğini öğretti” diyen Ronaldo’yu bu sıkı çalışması onu futbolun zirvesine taşıdı ve on yıldan fazladır da orada tuttu.

“Goal 50 ödülünü bir kez daha almak benim için bir gurur” diyen Ronaldo, “Bana oy veren herkese ve her şeyden önce takım arkadaşlarıma, antrenörlerime ve Real Madrid çalışanlarına teşekkür etmek istiyorum. Onlar olmadan bu ödülü kazanmam mümkün olmazdı” diye konuştu.

Ronaldo, Şampiyonlar Ligi son 16 turunda karşılaşacakları Paris Saint-Germain hakkında da konuştu. “Çok saygı duyduğumuz, mükemmel oyunculara sahip harika bir takımla karşılaşacağız” diyen yıldız oyuncu, “Ama biz daha önce Real Madrid’in çok güçlü bir takım olduğunu ve bu turnuvada birçok tecrübesi olduğunu gösterdik. Şampiyonlar Ligi’nde ilerlemek için odaklanıp çok iyi iki maç oynamamız gerektiğini biliyoruz” ifadelerini kullandı.

Bu yaz Rusya’da düzenlenecek 2018 Dünya Kupası’nda da Portekiz Milli Takımı’yla mücadele edecek olan Ronaldo, turnuvada dünyanın en iyi takımlarıyla rekabet edebileceklerine olan inançlarının tam olduğunu belirtti. 

“Portekiz’in Dünya Kupası’nın favorisi olmadığını biliyoruz” diyen Ronaldo, “Benim favorilerim İspanya, Almanya, Fransa, Arjantin ve Brezilya. Ama biz de en üst düzeyde rekabet edebileceklerini bilen bir takıma sahibiz” şeklinde konuştu.

Real Madrid, Şampiyonlar Ligi’nde, Portekiz Milli Takımı da Dünya Kupası’nda sonuna kadar gidebilirse, Ronaldo da önümüzdeki senenin Goal 50 ödülünü yeniden kazanmayı bekleyebilir.

Goal

The post ÖZEL | Cristiano Ronaldo: Goal 50 ödülünü bir kez daha almak benim için bir gurur appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar