Gündem

Minardi: Raikkonen, Vettel istediği için Ferrari’de kaldı

Efsanevi Minardi takımının sahibi Giancarlo Minardi, Kimi Raikkonen’in istikrarlı bir sürüş çıkartmadığını ve Sebastian Vettel sayesinde takımda kaldığını düşünüyor.

Vettel 2017 sezonu boyunca 4 pole pozisyonu alırken, Raikkonen sadece Monaco GP’sinde pole pozisyonu alabildi. Alman pilotun 5 zaferine karşılık, Fin pilot galibiyet alma başarısı gösteremedi.

Podyumlarda Vettel’in Raikkonen’e 13’e 7 üstünlüğü bulunurken, Alman pilot sezon boyunca takım arkadaşından 112 puan daha fazla aldı.

Giancarlo Minardi, Raikkonen’in sezon boyunca istikrarsız bir görüntü çizdiğini söylerken, Ferrari’nin şampiyon olabilmek için iki güçlü sürücüye ihtiyaç duyduğunu söyledi.

Minardi, “Bizi ilginç bir sezon bekliyor. Bazı pilotların sözleşmesi bitiyor ve yeni sözleşme için iyi bir izlenim bırakmak için her şeyi yapacaklar.”

“Bana göre Raikkonen’in Ferrari’de kalmasının temel sebebi Vettel. Sezona bakarsanız yeterince istikrarlı değildi ancak Vettel onun takımda kalması konusunda ısrarcıydı.”

“Ferrari, eğer Mercedes’i yeni şampiyon olabilmek istiyorsa güçlü ve istikrarlı iki pilota sahip olmalı. Şu anda buna sahip olduklarını düşünmüyorum.” dedi.

İtalyan patronu, Alonso’nun da McLaren’daki son sezonunu geçireceğine inanıyor.

“Muhtemelen Fernando’nun McLaren’daki son sezonu olacak. Honda motoruyla acı dolu üç sezonunun ardından Renault motoru kullanacak ve yeniden zorlayabilecek.”

“Küçük takımların neler yaptığını görmek de ilginç olacak. Sauber’in ve özellikle Charles Leclerc’in neler yapabileceğini gerçekten çok merak ediyorum.”

Motorsport

The post Minardi: Raikkonen, Vettel istediği için Ferrari’de kaldı appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar