Gündem

Mercedes pilotları zorlu güne rağmen mutlu

Mercedes’ten Valtteri Bottas ve Lewis Hamilton, zorlu geçen güne rağmen araçla ilk duygularının iyi olduğunu söylediler.

Mercedes’te Valtteri Bottas sabah  bölümünde 1:20.349 yapmış ve seansı 0.170 saniye geride ikinci sırada tamamlamıştı.

Dört saatlik bölümde 58 tur atan Bottas, günün kendisi için iyi geçtiğini söylüyor.

“Barcelona’daki ilk sabah seansımızdı ve oldukça olumlu geçti. Her şey planladığımız gibi gitti. Sabah asli görevim aerodinamik veriler toplamaktı, bu yüzden sabit hızda çalıştım.”

“Kendim için sadece birkaç deneme turu atabildim çünkü bu tarz bir çalışma için çok az zamanım vardı. Performans çalışması yapmadık, W09’un limitlerini zorlamadım.”

“Araçla ilk duygu iyiydi, genel olarak iyi görünüyordu. Geçen yılla kıyaslandığında olumsuz olan hiçbir şey yoktu, şimdiye kadar her şey oldukça pozitif.”

“Araca dönmek güzeldi, sanki hiç uzaklaşmamış gibi hissettim. Araca alışmam gerekmedi. Bu iyi bir şey. Bu araçları sürmek sürücü için kesinlikle zor ancak kış boyunca antrenman yaptım ve fiziksel olarak hazırdım.”

“Hava koşulları nedeniyle biraz zorlandık. Hava soğuktu, araçları doğru lastik sıcaklığına getirmek zordu. İki set orta lastik kullandık ancak bu koşullarda doğru sıcaklığı yakalamak gerçekten zordu. Günün genel sorunu buydu ancak durum herkes için aynıydı. Elinizdeki şans azsa, bunu en iyi şekilde kullanmanız gerekir.”

Hamilton ise öğleden sonra piste çıktı ve 1:22.327 ile yedinci oldu.

25 tur atan İngiliz pilot, “Üç aylık aranın ardından araca dönmek harika ancak maalesef kötü hava şartları nedeniyle çok fazla tur atma şansım olmadı.”

“Öğleden sonra pist çok soğuktu ve lastikleri istediğim sıcaklığa getirmekte zorlandım. Lastikler bu sıcaklıkta çalışmıyordu. Bu yüzden istediğim hissi alamadım.”

“Durum çok kötü olduğu için aracı zorlayamadım. Araç hakkında çok şey söyleyemem çünkü çok tur atmadım ancak ilk duygularımın iyi olduğunu da kabul etmeliyim.” dedi.

Motorsport

The post Mercedes pilotları zorlu güne rağmen mutlu appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar