Gündem

McLaren, Renault’nun deneyimlerinden faydalanacak

McLaren’dan Matt Morris, Renault’nun daha fazla tecrübeye sahip olmasının takıma fayda getireceğine inanıyor.

İngiliz takım, Honda ile geçen üç zorlu yılın ardından mevcut sözleşmeyi sonlandırma kararı aldı ve yeni sezonda Renault motoruyla mücadele edecek.

Uzun zamandır Formula 1’de mücadele eden Renault, Honda’ya kıyasla daha fazla deneyime sahip ve bu durum McLaren için faydalı olabilir.

Konu hakkında konuşan Matt Marris, Renault ile daha güçlü olacaklarına inandıklarını söylüyor.

“En büyük fark Renault’daki çalışanların daha deneyimli olması olacak. Honda’ya kıyasla daha uzun süredir buradalar ve bunun büyük bir fark yaratacağını söyleyebiliriz. Paketi hızlı şekilde bir araya getirmemizi sağlayan şey buydu.”

“Elbette pek çok soru işareti vardı. Önümüzde iki haftamız vardı ve tüm bilgileri 24 saat içerisinde almamız gerekiyordu.”

“İstediğimiz tüm bilgiler hemen geldi. Renault tamamen müşteri takımlarına yönelik ve onlar da aynı bilgileri bekliyor. Muhtemelen şu ana kadar en büyük fark bu oldu. Daha fazla tecrübe var.”

“Aynı şey Viry’deki fabrikalarında da geçerli. Honda’dan daha olgunlar. Belki farklı dyno veya benzeri şeylere sahip olmayabilirler ancak daha fazla tecrübeleri var. Şu anda birlikte dyno üzerine çalışmalar yapıyoruz ve her şey  sorunsuz şekilde gidiyor.”

“Örneğin vites kutumuzu alıp, motor arka tarafına yerleştirmek gayet kolaydı. Bu bizim için gerçekten faydalı oluyor.” dedi

Motorsport

The post McLaren, Renault’nun deneyimlerinden faydalanacak appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar