Gündem

McLaren: Amazon belgeseli sansürlü olsaydı başarılı olmayacaktı

McLaren CEO’su Zak Brown’a göre, McLaren’in perde arkasını yansıtan Amazon belgeseli, eğer takım yaşadığı tartışmalı anları sansürleseydi başarısız olacaktı.

Amazon’un geçen hafta yayınlanan dört parçalık Grand Prix Sürücüsü serisi, McLaren’in 2017 sezonuna hazırlığını ve Honda ile ilişkilerinin sonlanmasına sebep olan hayal kırıklıklarını anlatıyor.

Motorun çalıştırılmasında sorun yaşamaları gibi sahneler ve sezon öncesinde Fernando Alonso’nun dikkat çeken bazı telsiz konuşmaları, serinin seyirciler tarafından takdir görmesini sağladı.

Brown, her ne kadar McLaren’in bu anları seyircilerden gizlenmesi taraftarı olduğunu belirtse de, bunun yanlış olacağını ifade etti.

Brown: “Bir karar aldık: eğer bunun gibi bir şov yapacaksanız, bunu amacına uygun ve gerçekçi yapmanız gerekir. Biz de onların, her salı günü mekanlarımızda ve yarışları değerlendirdiğimiz toplantılarımızda bulunmalarına izin verdik. 

“Eğer McLaren’de neler olduğu, McLaren tarafından düzenlenseydi, bu projeye aykırı bir durum olurdu. Biz, bir F1 takımının içinde neler olduğunu göstermek istedik.” dedi.

Grand Prix Sürücüsü serisinin esas amacı, Stoffel Vandoorne’nin çaylak sezonunu göstermekti, ancak Honda ile yaşanan sıkıntıların ortaya çıkmasının ardından filme devam etmenin bir anlamı yoktu.

Brown: “Geçen yıl planladığımız şey bu değildi, ancak bu gerçekçi ve sporun seyirciler için yapması gereken bir şeydi.”

“Olduğumuz gibi görünelim ve politik açıdan her şeyi doğru yapmak zorunda olmayalım. Gardımızı indirip, seyircilerin içeriyi görmesine izin verelim.”

“Farklı bir hikaye olmasını bekliyorduk. Amaç Stoffel’in yükselişini anlatmaktı, ancak zamanla, olan biten diğer şeyler ve Stoffel’in yükselişi oldu.”

“İzlereken bazı sahnelerde, ‘aaaah’ dedik. Ancak söylediklerimizin arkasında olup gerçekçi olmamız gerekiyordu. İnsanların, bizim açık ve dürüst yaklaşımımızı takdir etmelerini umuyoruz.”

Daha fazla erişim

Brown, F1’in Netflix ile 2018’de birçok takımın perde arkasını anlatacak bir seri için anlaşma yapmasıyla, grand prix dünyasının pist üzerinde ve dışında olan her anını, seyircilerin daha yakından görebileceğini düşünüyor.

“Sanırım garajımızda neler olduğunu daha çok insan görecek, insanlar fabrikada olanları da görmeli çünkü çok etkileyici.”

“Bu erişim alanını, ticari sırları paylaşmadan genişletmeliyiz, çünkü şampiyona ve yaptıklarımızla ilgili ciddi paranoyalar mevcut.” dedi.

Fernando Alonso, McLaren

Fernando Alonso, McLaren

Fotoğraf: Amazon

Motorsport

The post McLaren: Amazon belgeseli sansürlü olsaydı başarılı olmayacaktı appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar