Gündem

Mansell, 2018 şampiyonluğu için Hamilton’ı favori olarak görüyor

Eski F1 dünya şampiyonu Nigel Mansell, 2018 dünya şampiyonluğu için Lewis Hamilton’ı favori olarak gördüğünü söyledi.

Mercedes, yeni motorla geçilen 2014 yılından bu yana arka arkaya dört şampiyonluk elde erken, Hamilton son dört yılda üç şampiyonluk elde etti.

Geçen yıl Sebastian Vettel’le şampiyonluk mücadelesine girişen ve sonunda şampiyonluğa ulaşan Hamilton’ın yeni sezonda yine güçlü olması bekleniyor.

Eski F1 şampiyonu Mansell’a göre 2018’in favorisi Hamilton.

Mansell, “Lewis ve Mercedes’in yine favori olduğuna dair herhangi bir soru işareti yok. Lewis aynı iştaha sahip olması halinde önünde daha uzun yıllar var.”

“Durum böyle olunca birkaç şampiyonluk daha kazanması ve gelecek yıl çıtayı daha da yükseltmemesi için hiçbir sebep göremiyorum.”

“Formula 1’in iyiliği için Ferrari, Red Bull ve hatta McLaren’ın Mercedes’e karşı mücadele etmesini umuyoruz. Bu sayede bazı heyecan verici yarışlar olabilir.”

“Geçen yıl Ferrari’nin yaptığı işi hafife almamak gerekiyor. Sebastian için işlerin bazı sebeplerden ötürü yanlış gittiği bazı yarışlar vardı. Eğer onların şampiyonayı kazanmak için ortaya koyduğu inanılmaz çaba olmasaydı sezon heyecan verici olmazdı.”

“Umarım kış boyunca aynı çizgiyi takip etmişlerdir ve umarım Red Bull, Renault motorundan daha fazla güç bulabilmiştir.” dedi.

Hamilton, Mercedes’le devam edecek mi?

Mansell, McLaren’ın da ilgi gösterdiği Hamilton’ın Mercedes’le yeni anlaşma imzalamasını bekliyor.

“Lewis, Mercedes’le yeni bir anlaşma imzalamazsa gerçekten çok şaşırırım. Fakat Red Bull ya da Ferrari kışın özel birşeyler yapıp, Lewis’e inanılmaz bir fırsat sunarsa o zaman neler olacağını kim bilebilir?”

“Fakat şu an Lewis en iyi araca ve en iyi takıma sahip. Durum böyle iken neden bunu değiştirmek istesin?”

“Bazı insanlar kariyerlerinde güçlü olma ayrıcalığına sahiptir.  Lewis bu insanlardan birisi ve beklemeyi göze alabilir. Doğru vakit geldiğinde, sözleşmeye imzasını atacak.”

Motorsport

The post Mansell, 2018 şampiyonluğu için Hamilton’ı favori olarak görüyor appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar