Gündem

Mallya: Force India gelişebilir

Force India takım patronu Vijay Mallya, takımın bu sezon zorlanacağı yönündeki söylentilere karşı çıkarken, takımı şampiyonadaki yerini koruyacağını, hatta daha iyisini yapabileceğini söyledi.

Silverstone merkezli takım, geçtiğimiz sezonu takımlar sıralamasını arka arkaya ikinci kez, sadece yüksek bütçeli Mercedes, Ferrari ve Red Bull’a geçilerek 4. sırada tamamladı.

Ancak, McLaren’in Honda motorundan kurtulmasıyla ve Renault’un dönüşünün 3. yılı olmasıyla, birçok kişi Force India’nın “kalanların en iyisi” ünvanını kaybedebileceğini düşünüyor.

Bu sezon çekişmeli bir mücadele bekleyen Mallya, takımın dengeli görüntüsü sayesinde en kötü 4.sırayı koruyacağını, hatta daha iyisini dahi yapabileceğini söyledi.

Force India resmi sitesinde konuşan Mallya, “Herkes bana dördüncülüğü korumamızın çok zor olacağını söylüyor, ancak ben yerimizi korumamak, hatta geliştirmemek için bir sebep göremiyorum.” dedi.

Mallya: “Evet, Formula 1 zor ve mücadeleci bir ortama sahip, ancak biz de her alanda devamlılık sağlayabilen bir takımız.”

“Hiçbir şeyi kesin görmüyoruz, ancak bu sezon puanlar için yarışamazsak büyük hayal kırıklığı yaşamış oluruz.”

Force India, çok düşük bir bütçeye sahip olmasına rağmen, F1’in en iyi orta sıra takımı olarak birçok övgü toplamıştı.

Bunun sırrı hakkında sorulan sorulara cevap veren Mallya, finansal verim ve güçlü bir takım yönetimine dikkat çekti.

Mallya: “Takımımızın durumunu düşünecek olursak, harcadığımız her poundun hakkını vermemiz gerekiyor. Yeşil ışık yaktığımız her projeden önce şu soruyu soruyoruz: “Araç daha hızlı olacak mı?” 

“Uzun vadeli kararlara dayalı çalışıyoruz çünkü Formula 1’de kolay ve çabuk çözümler yok. Bugün sahip olduğumuz rekabetçi karakterimiz, son 10 yılda verilen doğru kararların bir sonucudur.”

Otmar Szafnauer ve Andrew Green’in liderliği bize, Köln’deki rüzgar tüneline geçmemiz gibi önemli stratejik kararlar almamızı sağlayan, iyi bir vizyon ve inanç kazandırdı.”

Motorsport

The post Mallya: Force India gelişebilir appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar