Gündem

Lowe, yeni Williams’ta “radikal değişiklikler” yaptığını yalanladı

Paddy Lowe, Williams’ın gridin yukarısına çıkmasını sağlayabilmek adına radikal değişiklikler yaptığını yalanlıyor.

Williams, Pat Symonds’ın takımdan ayrılmasının ardından Mercedes’in teknik şefi Paddy Lowe ile anlaşmaya varmıştı.

2013 yılında Mercedes’e katılan Lowe, takımın iyi bir şasi üretmesine ve arka arkaya üç kez şampiyon olmasına yardımcı olmuştu.

Takıma geç katıldığı için 2017 Williams aracı üzerinde herhangi bir etkisi olmayan Lowe, yeni sezonda aracın tasarım felsefesini değiştirmek zorunda olduklarını söylüyordu.

Fakat Lowe, radikal değişiklikler yapmayacağının altını çiziyordu.

“Bence odaklanılması gereken en önemli şey projenin kendisi yani 2018 aracı. Fakat bunu yaparken organizasyonun kendisini geliştirmeli ve yeteneklerini arttırmalıyız.”

“Örneğin hangi makine, yazılım veya teknolojiye yatırım yapıyoruz? Bütçemizi doğru ve verimli şekilde dağıttığımızdan emin olmalıyız. Doğru alanlara yeterince odaklanıyor muyuz? Tüm bunlar, araçla ilgili ana projeye paralel olarak ilerleyen ve üzerinde çalıştığım şeyler.”

“Yapmamız gereken radikal bir değişiklik yok. Takıma gelip devrim yaratmak benim tarzım değil. Gerek yoksa ya da etkili olmayacaksa bunu yapmam. Aslında iyi bir takıma sahibiz, sadece daha iyi hale gelmeli ve doğru yöne doğru gitmeliyiz. Güçlenmeliyiz ve projeye odaklanmalıyız. Böylece önemli olan şeylere öncelik vermiş oluruz.”

“Kısacası vurgulanacak hiçbir şey yok. Ama olsaydı bile muhtemelen bunları anlatmazdım!”

Williams’ın Mercedes’e kıyasla daha küçük bir ekip olduğunu söyleyen Lowe, Mercedes’in bu sayede bir anda pek çok soruna odaklanabildiğini fakat İngiliz takımın bunu yapamadığını söyledi.

“Evet, küçük bir takıma gittiğinizde büyük takıma kıyasla daha fazla kaynak sıkıntısı yaşarsınız.”

“Yapmayı düşündüğünüz şeylerin bir listesini yapabilirsiniz ve sonrasında bunu yapabilecek kapasitede olup olmadığınıza veya ne zaman yapabileceğinize bakmanız gerekiyor.”

“Bu rekabetin bir parçası. Yapmanız gereken şeyi şimdi mi yoksa başka zaman mı yapmanız gerektiğine karar vermelisiniz.” 

Motorsport

The post Lowe, yeni Williams’ta “radikal değişiklikler” yaptığını yalanladı appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar