Gündem

Kayserispor üç hafta sonra kazandı: 0-1

Karşılaşma oldukça düşük tempoyla başladı. Ama konuk ekip henüz 12. dakikada penaltı atışı kazandı.

Kayserispor atağında Ryan Mendes ceza alanına girerken Yalçın’ın müdahalesiyle yerde kaldı. Hakem penaltı noktasını gösterdi. Deniz Türüç sol ayağıyla kalecinin soluna sert ve düzgün vurdu. Karcemarskas köşeyi doğru tahmin etti ancak yerden giden topu çıkaramadı: 0-1 

Bu golden sonra da tempo yükselmese de Osmanlıspor rakip yarı alanda top tutmakta zorlandı ve top tamamen Kayserispor’un kontrolünde kaldı.

Pozisyon anlamında oldukça kısır geçen maçın ilk yarısıysa Kayserispor’un üstünlüğüyle sona erdi.

İkinci yarıya Osmanlıspor teknik direktörü İrfan Buz iki değişiklikle başladı. Sokol Cikalleshi’nin yerine yeni transfer Mehmet Batdal, Mehmet Güven’in yerine de Özer Hurmacı oyuna dahil oldu.

İkinci yarı üst üste pozisyonlarla başladı. 53’te Osmanlıspor’un sol çaprazdan kazandığı serbest vuruşta Özer kaleye sert vurdu, Lung son anda topu kornere çeldi.

Bir dakika sonraysa Osmanlıspor’un hücumdayken kaptırdığı topun ardından Mendes takımını kontra atağa çıkardı. İkiye bir durumdayken çıkardığı pasta Güray Vural ceza alanı ön çizgisinden sert vurdu, Karcemarskas güçlükle topu çıkarabildi.

58’de yine Kayserispor etkili geldi. Hızla ceza alanına sokulan Mendes’in sert şutunda top üst direkten oyun alanına geri döndü.

76’da gelişen bir başka Kayserispor atağında Deniz’den pası alan Mendes sol kanattan ceza alanına sokuldu ve çaprazdan sert vurdu, kaleci Karcemarskas köşeden topu güçlükle çıkardı.

Son 10 dakikadaysa oyunun temposu yeniden düştü ve karşılaşmada başka gol olmadı. Bu sonuçla Kayserispor puanını 34’e yükseltirken, Osmanlıspor ise 18 puanda kaldı.

Goal

The post Kayserispor üç hafta sonra kazandı: 0-1 appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar