Gündem

Hulkenberg: 135 yarış boyunca podyuma çıkamamak büyük başarı!

Nico Hulkenberg, 135 yarışlık podyuma çıkamama rekorunun sahibi olmasına karşın pozitif kalmaya devam ediyor.

2010 yılında Formula 1’de yarışamya başlayan Hulkenberg, son yıllarda güçlü performanslar ortaya koymasına karşın bir türlü podyuma çıkmayı başaramadı.

2012 Belçika, 2013 Güney Kore, ve 2016 Belçika’da dördüncü olan Hulkenberg, 2010 Brezilya GP’sine  pole’den başladı, 2016 Avusturya’da ise ikinci sıradan başladığı yarışı tamamlayamadı.

Tüm bunlar birleşince, Hulkenberg artık tüm zamanların en çok yarışan fakat podyuma çıkamayan pilotu rekorunun sahibi oldu.

135 yarış boyunca podyuma çıkamamanın nasıl bir duygu olduğu sorusuna Alman pilot, “Bu bir başarı! 135 yarış boyunca bunu başaramadım ve Formula 1’de yarışmaya devam ediyorum.” diyerek şaka yaptı ve devam etti: “Her zaman kendime inanmaya devam ediyorum ve çok çalışıyorum. Her şeyin düzeleceğine, iyi şeyler olacağına inanıyorum.”

“Üzerimde herhangi bir baskı yok, rahatım. Spordaki en iyi yıllarımın önümde olduğunu biliyorum. Daha görecek çok şeyim var.”

Halo ve grid kızı kararı yanlış

Alman pilot grid kızlarının kaldırılmasından mutsuz olduğunu söylerken, Halo’nun faydalı bir sistem olduğundan emin değil.

“Grid kızların kaldırılmasıyla gösteri konusunda geri adım attılar. Araçların önünde duran  tatlı kızlar spora sadece fayda sağlıyordu.”

“Halo’yu desteklemiyorum. Bu sistem aptalca görünüyor ve fayda sağlayabileceği kaza  sayısı çok az. Motorsporları gelişiyor, hızlanıyor. Tüm sürücüler bunun farkında.”

Motorsport

The post Hulkenberg: 135 yarış boyunca podyuma çıkamamak büyük başarı! appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar