Gündem

Haşdi Şabi Komutanı: Irak kırsalında IŞİD’in hücre evlerine operasyon düzenliyoruz

Haşdi Şabi kaynaklarından edinilen bilgilere göre Irak ordusu ve Haşdi Şabi’nin Türkmen güçleri, Irak kırsalında saklanan ve zaman zaman Kerkük, Tuzhurmatu ve Havice kırsalında saldıran IŞİD militanlarına yönelik büyük bir operasyon düzenledi. Operasyon kapsamında 4 köy geri alındı. Ayrıca 40 mayın, 2 bomba yüklü araç ve 5 tünel  imha edildi.

Haşdi Şabi’nin Türkmen Komutanı Kenan Tuzlu, Sputnik’e verdiği demeçte şunları söyledi: “Tuzhurmatu, Kerkük ve Havice kırsalında Irak ordusu ve sivillere yönelik saldırılar düzenliyor. Bu saldırıların önünü kesmek için Irak ordusunun katılımıyla dün perasyon başlattık. Operasyon devam ediyor. Birçok yer kontrol altına alındı. Mayınlar, tüneller imha edildi. Havice bölgesinde hala IŞİD’liler var. Birçok IŞİD militanı da öldürüldü.”

Havice’nin doğusunda Beyaz Bayrak adlı bir örgüte de operasyon düzenlediklerini anlatan Tuzlu, şöyle devam etti: “Bu Beyaz Bayrak adlı örgüt zaman zaman Tuzhurmatu’ya saldırıyor. Kimlerden oluştuğunu henüz bilmiyoruz. Kimisi ‘IŞİD militanlarından oluşuyor’ diyor, kimisi ise ayrılıkçı Kürtleri işaret ediyor. Henüz tespit edemedik.”

Sputnik

The post Haşdi Şabi Komutanı: Irak kırsalında IŞİD’in hücre evlerine operasyon düzenliyoruz appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar