Gündem

Hamilton: Hedef beşinci şampiyonluk

İnanması zor ancak 2018 sezonu Lewis Hamilton’un Formula 1’deki 12. sezonu olacak ve Britanyalı pilot artık tarihin en iyi sürücüleri arasında yer alıyor.

Last year proved to be the best of Hamilton’s career, as he recovered from a so-so start to storm clear of Ferrari and Sebastian Vettel, beating his rival in a straight fight, drawing level on four world titles.

Lewis Hamilton, geçtiğimiz yıl Sebastian Vettel ile harika bir şampiyonluk mücadelesine girmiş ve rakibine üstünlük sağlayarak 4. kez şampiyon olup Vettel ile şampiyonluk sayılarını eşitlemişti.

Yeni sezon öncesi Hamilton kendisine 5. şampiyonluk yolunu açacak olan, Mercedes’in yeni aracı W09’un lansmanında rahat bir görüntü çizdi.

Hamilton: “Takımla 6. sezonum olacak, bu uzun bir süre. Bu yılki araç bir sanat eseri. Takıma hayranım, çünkü takımda çalışan birçok kişinin bir araya gelip, böyle harika bir şaheser ortaya koyması harika bir şey.”

“Farklı bir kış arası geçirdim. Ailem ile birlikte Los Angeles ve Colorado’ya gittim, ancak maalesef kar yoktu. Ardından sponsorumuz Monster ile birlikte Japonya’ya gittim, kışın aylarında yapmaya çalıştığım buz kayağı yaptım, harikaydı. Sonra Birleşik Devletler’e döndüm. Kelly Slater ile sörf yaptım, aynı zamanda bol bol yüzdüm.”

“Bu, son 10 yılda yaptığım en uzun tatildi, normalde Aralık ve Ocak aylarının belli bir bölümünde serbest olursunuz, ancak uzun bir sezonun ardından kendime gelebilmem için takım bana biraz daha zaman verdi. Kendimi iyi hissediyorum, eğer 1 ay önce dönmüş olsaydım bu kadar iyi olmayabilirdim.”

“Colorado ve Japonya’da ailemile birlikteyken yarışmak hakkında hiçbir şey düşünmüyorum, bana 4 kez dünya şampiyonu olduğumu hatırlatan kimse olmuyor, ancak sonra tekrar normale dönüyorsunuz.”

Yaklaşan yeni sezon ile ilgili az konuşan Hamilton rakipleri hakkında, “Eğer harika bir performans gösterebilirsem, onları da mutsuz etmiş olurum. Ancak açıkçası akıl oyunları oynamayı sevmiyorum, sadece aracımı hızlı sürmeye çalışıyorum.” dedi. 

Ve bu sözlerle birlikte, Hamilton’un 5. şampiyonluk serüveni başladı.

Motorsport

The post Hamilton: Hedef beşinci şampiyonluk appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar