Gündem

Grosjean: Haas 2018’de geride kalmayacak

Romain Grosjean, şampiyonadaki rakiplerinin 2018’de büyük bir gelişim kaydedeceğini kabul etmesine karşın Haas’ın bu mücadelenin gerisinde kalacağına inanmıyor.

Haas geçen yıl McLaren’ın önünde sekizinci olurken, Renault’nun sadece 10 puan gerisinde kalmış ve nispeten iyi bir performans ortaya koymuştu.

Grosjean, Haas’ın McLaren ve Renault ile savaşamayabileceğini kabul ediyor ancak Toro Rosso ve Williams’la yarışabilecek seviyede olacağına inanıyor.

Motorsport.com’a konuşan Grosjean, 2018 sezonunun Haas için daha zor olmasını bekleyip beklemedikleri sorusuna, “Bilmiyorum. Bazı takımlar daha düşük güce sahip olacak. Yani birileri gerilerken, birileri daha güçlü motora sahip olacak ve biz geriye düşenlerden olmak istemiyoruz.”

“McLaren gerçekten çok güçlü olacak çünkü büyük kaynağa sahipler. F1’in en büyük fabrikası onlarda ve Renault motoru hiç de fena bir motor değil.”

“Renault dayanıklılık sorunları yaşadı ancak performansa sahip oldukları ortadaydı, seviyeler gerçekten çok yüksek. Oldukça iyi gelişiyorlar ve bence iyi performansa sahip olmalılar.”

“Sorulması gereken soru Williams ve Force India’nın ne yapacağı. McLaren, Red Bull’la birlikte önde olacak ve sonrasında Renault gelecek. Biz, Williams, Force India ve yeni güç ünitesine sahip Toro Rosso’nun nasıl olacağı gerçek bir soru işareti.” yanıtını verdi.

Geçen yıl Haas’ın aerodinamik anlamda gelişemediğinden yakınan Grosjean, 2018’de atacakları adımın bu alanda ne kadar gelişeceklerine bağlı olduğunu düşünüyor.

“Nerede gelişebileceğimizi çok iyi biliyoruz ve yapabileceğimiz en iyi şey kendi çalışmalarımıza odaklanmak olacak.”

“Takım olarak odaklanmamız gereken şeyler var. Kendimiz geliştirebileceğimiz pek çok alan var.”

“Güncellemelerin geldiğinden, çalıştığından ve verilerin doğru olduğundan emin olmamız gerekiyor. Demek istediğim, çalışmayan bir şey için üç ayımızı kaybetmemeliyiz.”

“Bu sadece bir örnek, her şeyi anlatmak istemiyorum çünkü tüm bunlar gizli şeyler.”

“Son iki yıla baktığımızda iyi bir temele sahibiz, çok iyi başlıyoruz fakat lastiklerle ilgili sorunlar yaşıyoruz.”

“Lastikleri anlama ve onları yönetme konusunda iyi değiliz. Perde arkasında hem Maranello’daki fabrikayla hem de İngiltere’deki  Dallara fabrikasıyla işleri daha düzgün ve verimli yapabilmeliyiz. Bunun için daha koordineli olmamız gerekiyor.”

Motorsport

The post Grosjean: Haas 2018’de geride kalmayacak appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar