Gündem

Force India: Diğer takımlar “kilit” çalışanlarımızı almaya çalıştı

Force India’dan Otmar Szafnauer, griddeki diğer takımların sahip oldukları çalışanlarla anlaşmaya çalıştığını fakat buna engel olduklarını söyledi.

2008 yılıdna Formula 1’e adım atan Force India, her geçen yıl gelişmeyi başardı ve 2016-2017 sezonlarını dördüncü sırada tamamlayarak tarihinin en iyi sonucunu elde etti.

Hindistanlı takım, geride kalan iki yılda Renault, Williams ve McLaren gibi daha büyük bütçeli takımları geride bırakmayı başardı.

Takımın sahip olduğu kaynakları iyi kullanması ve genelde doğru çözümleri bulması, rakip takımların dikkatini çekti ve takımın önemli isimlerine ciddi teklifler geldi.

Fakat Szafnauer, bu tekliflerin hiçbirini kabul etmediklerini söylüyor.

“Bazı küçük ve büyük takımlar bize yanaştılar ve bazı çalışanlarımızın aklını çelmek istediler. Ancak bu yıl tüm çalışanlarımızın aynı görevlerde kalmasından dolayı çok mutluyum. Hatta bizim için önemli olabilecek bazı yeni insanlar da aldık.”

“Her zaman her takımda potansiyel vardır, işler böyle yürüyor. İyi bir iş yapmaya başlarsanız, başkaları neler yaptığınızı inceleyecek ve kilit çalışanlarınızın bazılarını kopyalamak ya da almak isteyecekler.” 

Szafnauer, takım personelinin yanı sıra Sergio Perez ve Esteban Ocon’u da takımda tutmalarının çok önemli olduğunu söyledi.

“Pist mühendisliği tarafında bazı küçük değişiklikler yaptık. Ayrıca CFD konusundaki yeteneklerimizi de geliştirdik, fakat en önemlisi istikrarlı bir takıma sahip olmamızdı.”

“Eğer istikrarlı bir takıma sahipseniz, zayıf yönlerinizi o kadar iyi kapatırsınız. Biz şu anda buna sahibiz ve takım olarak geçmiş yıllardaki başarılarımızın üstüne ekleyeceğiz.”

“Buraya nasıl ulaştığımız konusunda bilgilerimizi kaybetmiş değiliz ve daha iyisini yapabilmek için sahip olduklarımızın üstüne daha fazlasını ekleyeceğiz.”

“Yani başarımızın temel noktalarından birisi sahip olduğumuz personelin istikrarı olduğuna inanıyorum. Bu açıdan bakarsak kış bizim için sorunsuzdu. Ayrıca pilot tarafında da durum aynı.”

Motorsport

The post Force India: Diğer takımlar “kilit” çalışanlarımızı almaya çalıştı appeared first on Serinletici Haber.

Yorumlar